Domů » Autosalony » Neznámé supersporty z autosalonu Ženeva

Neznámé supersporty z autosalonu Ženeva

0

Autosalon v Ženevě nám každoročně přinese nové a neznámé supersporty. Jejich znakem bývá agresivní vzhled a minimální počet vyrobených kusů. Vždyť svět hypersportů nejsou jen značky jako Buggati, McLaren a podobně. Jsou vám povědomé vozy s označením Zenvo, Giugiaro nebo Techrules? Jestli ne, tak se seznamte.

Neznámé supersporty z autosalonu Ženeva

Zerouno Duerta

V útrobách vozu Duerta tepe stejné srdce jako v Audi R8 Spyder. To znamená poctivou V10 s objemem 5,2 litru. Díky tomu dosáhne rychlosti 320 km/h. Vůz už se navíc dostal do produkce. Minulý rok bylo prodáno celkem 5 kusů s pevnou střechou. Každý byl prodán za 1,6 milionu dolarů. V nabídce je také možnost s látkovou střechou, která dosahuje ceny 2,4 milion dolarů.

Zenvo TSR-S

Zenvo je značka, o které jste již možná slyšeli. Pochází z Dánska a nejznámější výtvor je jejich GT vůz. TSR-S je takový bratr legální pro jízdu na silnici. To ale neznamená čtyřválec. Je poháněn dvakrát přeplňovaným osmiválcem 5,8 litru. V 8 500 otáčkách dává výkon neskutečných 1 177 koní. Ten si můžete ručně snížit na 700 koní, aby z něj nešel takový strach.

Guigiaro Sybilla

Její vzhled navrhl legendární designér tak, aby připomínala vesmírnou loď. A teď si trochu od obrovských motorů odskočíme. Vůz je poháněn čtyřmi elektromotory. Jeden na každém kole. Dohromady tak nabízejí 536 koní, což vozu umožňuje zrychlení z 0-100 km/h za 4,5 sekundy. Maximální dojezd na jedno nabití je údajně 450 kilometrů.

Techrules Ren RS

Čínská automobilka Techrules nabízí tento vůz ve dvou možnostech. První disponuje 4 elektromotory, které mají dohromady 858 koní. Ještě dále zachází možnost s 6 elektromotory. Ta nabízí celkem 1287 koní. Jedná se o čistě závodní vůz s hmotnostní kolem 2 tun. Má jednu karbonovou sedačku a klec, jež je schválena organizací FIA.

 

Foto: Autoweek.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...