Nová Škoda Superb v Ženevě zazářila

0
6801

Autosalon Ženeva 2015 – Škoda Superb

Automobilka Škoda oficiální představení svého prémiového modelu světu nevzala rozhodně na lehkou váhu a rozhodla se mezi nudné odstíny hodit barevnou bombu v podobě jasně žlutého Superbu.

Ceny vozu, na který budou obchodníci přijímat první objednávky už 10. března, začínají na příjemných 599 000 Kč, za tyto peníze dostanete základní výbavu Active s téměř stopadesátikoňovým motorem 1,4 TSI (to je o 30 koní vyšší výkon než předchozí verze tohoto motoru), manuální šestistupňovou převodovkou a maximální rychlostí 220 km/h. V základní výbavě je také ESC, multikolizní brzda, spousty airbagů, elektronická uzávěrka diferenciálu XDS+ a systém Front Assistant s funkcí nouzového automatického brzdění.

Nejlevnější verze bude jezdit na šestnáctipalcových hliníkových kolech. Novinkou je elektronická parkovací brzda. Vyšší stupně výbavy se budou jmenovat Ambition, Style a Laurin&Klement, ceník příplatků bude opět vycházet z balíčků výbavy neboli paketů.

Škoda Superb je první škodovkou, ke které si budete moci dokoupit adaptivní regulaci podvozku, mezi lákavé příplatkové vybavení patří i panoramatická střecha s elektricky otevíraným posuvným střešním oknem nebo elektricky ovládané páté dveře, k nimž si můžete dokoupit možnost otevírání pouhým mávnutím nohou pod zadním nárazníkem. Kromě obrovského kufru, který je už poznávacím znakem Superbu, se vrací i deštník… přesněji dva deštníky, které nyni najdete v předních dveřích vozu.

Pozornost světa si získala i kapota Superbu, prezentovaná jako mistrovské dílo. I když to zní poněkud nabubřele, sladit požadavky na funkčnost a současně designovou odlošnost opravdu není jednoduché a jak se ukazuje z reakcí světového tisku, stálo to za to – spousta recenzentů se shoduje na tom, že ostré hrany si nemůže dovolit každý vůz a Superbu skutečně sluší.

My se na silnicích o kvalitách nové Škody Superb přesvědčíme až v červnu, kdy se začnou dodávat první objednané kusy.

Starší modely Škody Superb dostala minulý rok do parády Česká policie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno