Domů » Autosalony » Nová Škoda Superb v Ženevě zazářila

Nová Škoda Superb v Ženevě zazářila

0

Automobilka Škoda oficiální představení svého prémiového modelu světu nevzala rozhodně na lehkou váhu a rozhodla se mezi nudné odstíny hodit barevnou bombu v podobě jasně žlutého Superbu.

Nová Škoda Superb v Ženevě zazářila

Ceny vozu, na který budou obchodníci přijímat první objednávky už 10. března, začínají na příjemných 599 000 Kč, za tyto peníze dostanete základní výbavu Active s téměř stopadesátikoňovým motorem 1,4 TSI (to je o 30 koní vyšší výkon než předchozí verze tohoto motoru), manuální šestistupňovou převodovkou a maximální rychlostí 220 km/h. V základní výbavě je také ESC, multikolizní brzda, spousty airbagů, elektronická uzávěrka diferenciálu XDS+ a systém Front Assistant s funkcí nouzového automatického brzdění.

Nejlevnější verze bude jezdit na šestnáctipalcových hliníkových kolech. Novinkou je elektronická parkovací brzda. Vyšší stupně výbavy se budou jmenovat Ambition, Style a Laurin&Klement, ceník příplatků bude opět vycházet z balíčků výbavy neboli paketů.

Škoda Superb je první škodovkou, ke které si budete moci dokoupit adaptivní regulaci podvozku, mezi lákavé příplatkové vybavení patří i panoramatická střecha s elektricky otevíraným posuvným střešním oknem nebo elektricky ovládané páté dveře, k nimž si můžete dokoupit možnost otevírání pouhým mávnutím nohou pod zadním nárazníkem. Kromě obrovského kufru, který je už poznávacím znakem Superbu, se vrací i deštník… přesněji dva deštníky, které nyni najdete v předních dveřích vozu.

Pozornost světa si získala i kapota Superbu, prezentovaná jako mistrovské dílo. I když to zní poněkud nabubřele, sladit požadavky na funkčnost a současně designovou odlošnost opravdu není jednoduché a jak se ukazuje z reakcí světového tisku, stálo to za to – spousta recenzentů se shoduje na tom, že ostré hrany si nemůže dovolit každý vůz a Superbu skutečně sluší.

My se na silnicích o kvalitách nové Škody Superb přesvědčíme až v červnu, kdy se začnou dodávat první objednané kusy.

Podívejte se na to, jak vypadají neoznačené policejní vozy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...