Domů » Autosalony » Nový level šílenosti. To je nová Toyota Supra Racing

Nový level šílenosti. To je nová Toyota Supra Racing

0

Který automobilový nadšenec by neznal Toyotu Supra. Tohle legendární sportovní kupé známe například z Rychle a zběsile. Roky již čekalo na svého nástupce. Toho se v již brzy dočká. Brzo po odhalení prvních náznaků klasické verze se nám na ženevském autosalonu ukázal také závodní koncept GR Supra Racing. Musíte uznat, že nový šéf Toyoty Akio Toyoda má srdce na správném místě.

Nový level šílenosti. To je nová Toyota Supra Racing

Zhmotněná agrese

Závodní Supra se nedrží zpátky. Stále v ní vidíme možnou sériovou verzi, ale působí agresivně jako nasteroidovaný býk. Při pohledu na zadní část zaujme hlavně masivní spoiler a difuzor. Co zaujme víc, tak to je otázka chuti. Z boku vidíme, že velká závodní kola zakrývají ještě větší blatníky, které navíc vypadají jako součást karoserie, tudíž by se mohly promítnout i do sériové verze.

Co si z ní odnese sériová verze?

Co tedy víme? Supra bude mít nízkou a dlouhou kapotu, za kterou bude vzadu posazená kabina. Jak to bude vypadat v ní, je zatím tajemstvím. Možné je uspořádání s počtem sedaček 2+2. Ze závodního konceptu přece jen nic nepoznáme. Nějaké nápovědy ohledně sériového auta tedy máme, ale na jejich ověření si musíme počkat.

Kam se zařadí v hierarchii

A čekat budeme naštěstí jen do příštího roku. To se nová Supra postaví vedle bratříčka GT86. Víte na co tento vůz odkazuje? Podle označení 86 jste nejspíš poznali, že se jedná o Corollu AE86. Supra bude prodáváno pod značkou Gazoo. To je obdoba AMG u Mercedesu.

Německý motor do japonského auta?

Zajímavostí je, že na technické stránce spolupracují s techniky z BMW. Z této spolupráce vykristalizovala platforma, která bude použita u Supry a nové Z5. Motorizace je zahalena neprostupným kouřem tajemství. Byl zmíněn šestiválec s výkonem až 330 koní, s kterým by Supra zvládla z 0 na 100 km/h za 3,8s. Toyota ale takový motor nevyrábí, tudíž možná bude vybavena motorem od BMW.

Zdroj foto: Jalopnik.com, Cnet.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články