Domů » Pro řidiče » Parkování » Parkování v Praze » Parkování Praha 2 – Kde a za kolik zaparkovat? » Parkování Hlavní nádraží Praha – Kde a za kolik zaparkovat?

Parkování Hlavní nádraží Praha – Kde a za kolik zaparkovat?

0

Parkování v našem hlavním městě je velmi komplikované, obzvláště pro návštěvníky a turisty, kteří zde nebydlí a nutně hledají, kde by se dalo zaparkovat. Ostatně s parkováním v Praze mají problém i ti, kteří zde žijí a vyznají se v ní. V těchto pražských přeplněných lokalitách je nutné parkovat dle pravidel a například dodržovat parkovací zóny, protože pokud nedodržíte všechny předpisy, může se stát, že na vás bude čekat pokuta za parkování.

Parkování Hlavní nádraží Praha – Kde a za kolik zaparkovat?

Hlavní Nádraží Praha se nachází v ulici Wilsonova 300/8, Praha 2. V tomto okolí se nachází jak modré rezidenční zóny tak i fialové zóny, a proto je nutné si zde dávat pozor na znění dodatkových tabulek. Majitelé parkovacích karet mohou parkovat bez problémů, avšak pokud nemáte parkovací kartu musíte si za parkování zaplatit. V okolí Hlavního nádraží v Praze můžete k parkování využít veřejná parkoviště a různé garážové komplexy nebo parkovací domy. Další možností jsou parkoviště blízko různých obchodů a podzemní parkoviště obchodních center. V blízkosti se také nachází rozsáhlé Obchodní centrum Atrium Flora.

Další možnosti parkování v městské části Praha 2 najdete v našem článku Parkování Praha 2.

Parkovací zóny v okolí hlavního nádraží

V lokalitě Hlavního nádraží se objevují modré a fialové zóny (smíšené parkování). Fialové zóny jsou určeny pro smíšené parkování a jsou vyznačovány fialovým pruhem na svislém dopravním značení. Může být doplněna také bílým vodorovným značením nebo modrým. Zde je nutné si dávat pozor na znění dodatkových tabulek. Majitelé parkovacích karet mohou parkovat bez omezení a problémů, avšak pokud nemáte parkovací kartu musíte si za parkování zaplatit, nejdéle však můžete ve fialových zónách stát 24 hodin. Obvykle se platba provádí v parkovacím automatu nebo přes aplikaci Virtuální parkovací hodiny. Na mapě níže můžete vidět, kde se podrobně nachází fialové zóny v oblasti Hlavního nádraží. 

Parkovací domy, garážové a parkovací komplexy

Garážový a parkovací komplex Wilsonova

Tyto non-stop garáže a parkovací stání se nachází mezi Novým Městem a Vinohrady, konkrétně ulice Wilsonova 301, 120 00 Praha – Vinohrady. K dispozici je kolem 523 parkovacích míst, z toho je 312 v garáži a 211 venkovních stání. Cena za parkování je 40 Kč za hodinu. Pro dlouhodobé stání na měsíc je parkování za 4000 Kč plus DPH.

Garáže Muzeum

Obrovský komplex k parkování se nachází na ulici Wilsonova 372/6, 110 00 Praha – Vinohrady. Garáže nabízí celkem 468 míst, ve 13 patrech objektu pro dlouhodobé a krátkodobé stání.

Garáže Opletalova

Garáže Opletalova se nachází na ulici Opletalova 917/9, 110 00 Praha – Nové Město. Parkoviště nabízí non-stop parkování v centru Prahy. Krátkodobé parkování pro osobní vozidla stojí 90 Kč na hodinu, 140 Kč na dvě hodiny a 160 Kč na tři hodiny. Na celých 24 hodin stojí parkování 800 Kč.

Parking Millennium

Parking Millennium se nachází v ulici V Celnici 1034, 110 00 Praha – Nové Město. Cena parkování se pohybuje okolo 50 Kč/hodin.

Garáže Mr. Parkit s.r.o. Opletalova

Garáže Mr. Parkit s.r.o. se nachází na ulici Opletalova 1418/23, 110 00 Praha – Nové Město. Rezervaci pro parkování si můžete rezervovat předem. 

Garáže Mr. Parkit s.r.o. Churchill square

Garáže Mr. Parkit s.r.o. Churchill square se nachází na ulici Dudova, 120 00 Praha – Vinohrady. Rezervaci pro parkování si můžete rezervovat předem.

Garáže Mr. Parkit s.r.o.  Panská

Garáže Mr. Parkit s.r.o. se nachází na ulici Panská 854, 110 00 Praha – Nové Město. Rezervaci pro parkování si můžete rezervovat předem. 

Obchodní centrum

Obchodní centrum Myslbek

Nákupní galerie Myslbek se nachází na ulici Na Příkopě 1096/19, 110 00 Praha – Staré Město. Podzemní garáže mají k dispozici 326 parkovacích míst.

Parkoviště u obchodů

Supermarket Billa – ul. Wilsonova 300/8, 121 06 Praha – Nové Město

Lidl – ul. Italská 2584/69, 130 00 Praha – Žižkov

Veřejné parkoviště

ČD Parking, ul. Hlavní nádraží, 110 00 Praha – Nové Město

ČD Parking nabízí parkování, více informací zde

Parkoviště Wilsonova, ul. Hlavní nádraží, 110 00 Praha – Nové Město

Parkoviště, ul. Opletalova 35, 110 00 Praha – Nové Město

Parkoviště SABA parking CZ a.s., ul. Washingtonova 17/1599, 110 00 Praha – Vinohrady

Saba parking CZ a.s. nabízí parkování na ul. Washingtonova.

Parkoviště Asklepion Praha, Škrétova 120 00 Praha – Vinohrady

Parkoviště, ul. Hybernská 1653/36, 110 00 Praha – Nové Město

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...