Domů » Cestování » Parkování u letiště » Parkování letiště Ostrava (Ostrava Leoš Janáček Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování letiště Ostrava (Ostrava Leoš Janáček Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Poletíte na dovolenou z Ostravského letiště a hledáte možnosti parkování? Letiště Ostrava (OSR) neboli Letiště Leoše Janáčka Ostrava je nejdostupnějším letištěm v Moravskoslezském kraji. Leží na strategické křižovatce mezi Českou republikou, Slovenskem a také Polskem. V našem článku vám prozradíme, kde se dá na Ostravském letišti zaparkovat, jaké jsou ceny parkovného nebo jaké jsou další možnosti parkování mimo letiště.

Parkování letiště Ostrava (Ostrava Leoš Janáček Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat a za kolik

Parkování na letišti Ostrava

Letiště Ostrava (OSR) neboli Letiště Leoše Janáčka Ostrava, dříve Letiště Ostrava-Mošnov je třetím největším mezinárodním letištěm v České republice. Letiště se nachází od centra Ostravy asi 20 km. IATA kód letiště je OSR, kód ICAO je LKMT.

Díky své poloze je využíváno jak českými, ale také zahraničními turisty, především ze Slovenska a Polska.

Letiště Leoše Janáčka Ostrava je velmi dobře uzpůsobené pro bezproblémové odbavování, celkový servis a také nabízí parkování pro odstavená vozidla cestujících. Nevýhodou je, že konkrétní parkovací místo nelze rezervovat předem přes internet. To znamená, že parkovací lístek si musíte koupit v automatu na daném parkovišti. 

Letiště Leoše Janáčka Ostrava se nachází cca 20 km od centra Ostravy. Adresa letiště je: Mošnov 401, 742 51.

Mapa jednotlivých parkovišť na letišti Ostrava

Krátkodobé parkování na letišti Ostrava

Krátkodobé parkování na letišti Ostrava je zdarma po dobu 15 minut, a to na parkovišti P1, P3, P3A, P4 a P5. Toto krátkodobé parkování je především za účelem vyložení nebo naložení cestujících a jejich zavazadel. Platba je možná v hotovosti nebo platební kartou u výjezdové závory. 

Parkoviště P115 minut zdarma*
Parkoviště P3, P3A15 minut zdarma*
Parkoviště P415 minut zdarma*
Parkoviště P515 minut zdarma*
* 15 minut zdarma během 24 hodin

Dlouhodobé parkování na letišti Ostrava

Letiště mimo krátkodobé parkování nabízí také dlouhodobé parkování na parkovištích P1, P3, P3a, P4 a P5. Ceny za parkování se odvíjí od toho, kde se parkoviště nachází a jak je blízko od odletové haly.

Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mohou využít parkování zdarma na 1 hodinu na vyhrazených parkovacích místech na parkovištích P1 a P5. Po uplynutí hodiny zdarma jsou platné běžné ceny. Hodinové parkování zdarma získáte na přepážce Informací v odletové hale. 

V případě ztráty parkovacího lístku je účtována sankční pokuta ve výši 2 000 Kč.

Pokud vás zajímá provozní řád parkoviště, najdete jej zde, plánek haly najdete na airport-ostrava.cz.

Parkoviště P1

Parkoviště P1 se nachází přímo před odletovou halou. Platební automat pro platbu v hotovosti nebo pro platbu kartou je umístěn v prostorách odletové a příletové haly. Platba je také možná na přepážce informací v odletové hale. Ceny za parkovné jsou zde nejvyšší, je to z důvodu toho, že je parkoviště přímo před odletovou halou. 

Parkoviště P1Ceny parkovného
1 hodinazdarma
5 hodin až 1 den300 Kč
Každý další den 300 Kč

Parkoviště P3, P3A a P4

Tyto parkoviště se nachází asi 5 minut chůze od odletové haly. Platební automat pro platbu v hotovosti nebo platbu kartou je na parkovišti P3. 

Parkoviště P3, P3A a P4Ceny parkovného
1 den100 Kč
Každý další den 100 Kč

Parkoviště P5

Parkoviště P5 se nachází před železničním terminálem vedle odletové haly. Platební automat pro platbu v hotovosti nebo platbu kartou je na parkovišti P5.

Parkoviště P5Ceny parkovného
1 hodina20 Kč
5 hodin až 1 den200 Kč
Každý další den 200 Kč

Další možnosti parkování 

Pokud hledáte i jiné možnosti, kde by se dalo zaparkovat, tak můžete využíti tyto parkoviště mimo areál letiště. 

Parkování u Karlose nabízí parkování, které je cca 400 metrů od letiště, v blízkosti čerpací stanice ONO. Rezervace parkovacího místa je nutná a závazná. Cena parkování na 1 den stojí okolo 100 Kč. 10 dní vyjde na 1 000 Kč, 14 dní na 1 400 Kč. Odvoz na letiště a zpět je v ceně parkování. 

AutoLismond je parkoviště v blízkosti letiště Ostrava. Nabízí ceny parkovného od 100 Kč za den, na 8 dní 700 Kč a na 11 dní 900 Kč.

A kde rozhodně neparkovat? Obecně se doporučuje mít zaparkované své vozidlo na delší dobu na hlídaném nebo jinak monitorovaném parkovišti. Pokud budete chtít ušetřit a zaparkovat někde na osamoceném místě mimo letiště, mohlo by vás to vyjít draho. Hrozí vám riziko vykradení, poškození či odcizení vašeho odstaveného vozidla.

Přehled cen za parkování na různých parkovištích na letišti Ostrava

Parkoviště1 den7 dní14 dní
Parkoviště P1300 Kč2 100 Kč4 200 Kč
Parkoviště P3, P3A, P4100 Kč700 Kč1 400 Kč
Parkoviště P5200 Kč1 400 Kč2 800 Kč
Parkování u Karlose100 Kč700 Kč1 400 Kč
Parkování AutoLismond100 Kč700 Kč1 400 Kč

Informace o cestování po České republice

Pokud pojedete autem do Ostravy, tak ještě před samotnou cestou vám doporučujeme si osvěžit dopravní předpisy a pravidla v České republice a také se můžete podívat na to, jaké jsou pokuty za dopravní nehody nebo při nedodržování přestupků. V České republice je dálniční síť zpoplatněná, a proto pokud se vydáte na jízdu po dálnici, musíte si pořídit elektronickou dálniční známku.

TIP: Pokud vás zajímá parkování i na jiných letištích v České republice. Připravili jsme pro vás články:

Nejčastější otázky a odpovědi

Je možné na letišti Ostrava krátkodobé parkování?

Krátkodobé parkování na letišti v Ostravě je zdarma po dobu 15 minut, a to na parkovišti P1, P3, P3A, P4 a P5.

Kolik stojí parkovné na letišti Ostrava na týden?

Parkování v areálu letiště se pohybuje od 700 až do 2 100 Kč. Ceny se liší v závislosti, kde se rozhodnete parkovat a v jaké blízkosti odletové haly budete parkovat. 

Jaké je nejlevnější parkování na letišti v Ostravě?

Letiště Ostrava nabízí několik variant parkovišť. Ceny za parkování se liší podle toho, kde se parkoviště nachází. Obecně lze říci, že parkoviště v blízkosti odletového terminálu mají nejvyšší parkování. Parkoviště P3, P4 a pak P5 jsou ty, co nabízí levnější parkování. 

Zdroj: airport-ostrava.cz

Previous article Pokuty v Chorvatsku – kolik zaplatíte?
Next article Jak koupit nové auto ve 4 krocích
Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...