Domů » Cestování » Parkování u letiště » Parkování letiště Vídeň (Vienna International Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat

Parkování letiště Vídeň (Vienna International Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat

Chystáte se letecky na dovolenou? Budete odlétat z Vídně? Letiště ve Vídni je největším a nejvytíženějším letištěm v Rakousku. Nachází se ve městě Schwechat asi 18 km od centra města. Možná vás zajímá, kde se dá bezpečně vaše auto zaparkovat v této lokalitě na delší dobu, než budete pryč. Přinášíme vám přehled, kde zaparkovat v okolí Vídeňského letiště, za jaké ceny a čemu se naopak vyhnout.

Parkování letiště Vídeň (Vienna International Airport): Přehled, kde se dá zaparkovat

Pokud se budete dopravovat do Vídně sami autem, doporučujeme ještě před samotnou cestou prostudovat si dopravní předpisy a pravidla v Rakousku. Rakouští policisté jsou přísní a nekompromisní a hrozí vám velmi vysoké pokuty v celém Rakousku. Nezapomeňte také na to, že budete po cestě na Vídeň potřebovat platnou rakouskou dálniční známku, kterou můžete koupit na vybraných obchodních místech nebo pohodlně online. V této souvislosti si ještě zkontrolujte, zdali nebudete potřebovat ekologickou známku. V Rakousku jsou totiž na některých místech zavedené ekologické zóny. Lehké nákladní vozy, ale také některé osobní vozy potřebuji ekologickou známku pro cestování. Rozhodující jsou však údaje v technickém průkazu. Na tuto problematiku se podívejte v našem článku s názvem Emisní zóny a ekologické známky v Rakousku

Parkování na letišti Vídeň

Největší Vídeňské letiště (VIE) – letiště Vienna International Airport se nachází ve městě Schwechat, asi 18 km od centra Vídně. IATA kód letiště je VIE a 4-místný kód ICAO je LOWW.

Letiště je dobře uzpůsobené pro bezproblémové odbavování, ale také nabízí bezpečné parkování pro vozidla.

Přesná adresa letiště je 1300 Schwechat, Rakousko.

Pokud nechcete nic řešit a chcete parkovat v bezprostřední blízkosti areálu letiště, tak využijte přilehlé parkoviště C nebo parkovací garáže. Vídeňské letiště nabízí dostupné parkování s kapacitou až 22 000 parkovacích míst. Parkoviště jsou v blízkosti letištních terminálů, a v několika parkovacích domech. Avšak musíte počítat s vyššími cenami parkovného.

Pro automobily je v okolí letiště několik dostupných parkovišť. Ty je možné objednat předem online, což se i doporučuje. 

Pokud potřebujete zaparkovat na krátkou dobu, můžete využít parkoviště, která jsou rozmístěna v blízkosti u jednotlivých letištních terminálů. Pro lepší orientaci přikládáme odkaz na mapu letiště a parkovacích budov.

Následující parkovací místa jsou spojena s odbavovacími budovami.

  1. Parkoviště C – parkování od 4,20 EUR za hodinu.
  2. Parkovací garáže – parkování od 5,00 EUR za hodinu.
  • Parkovací garáž 3 – doporučeno pro terminály 1/1A
  • Parkovací garáž 4 – doporučeno pro terminál 3
  1. Krátkodobé parkoviště – parkování od 5,50 EUR za hodinu. Maximální možnost parkování jsou 3 hodiny.
  • Krátkodobé parkoviště K1 / K4 – doporučeno pro vyložení cestujících (odletové patro).
  • Krátkodobé parkoviště K3 – doporučeno pro vyzvednutí cestujících (příletové patro).

Parkování, platby a vyzvednutí jsou standardní jako u jiných parkovišť. Ještě před vyzvednutím vozidla a odjezdem je nutné zaplatit na jednom z pokladních automat nebo na pokladně v parkovací budově č. 4 celou částku parkovného. Platba probíhá platebními kartami (American Express, Diners Club, Mastercard a Visa), rakouskou bankovní kartou Maestro nebo hotově. Po zaplacení dostanete výjezdní lístek, který umožňuje k výjezdu po dobu nejdéle 20 minut. 

Obecně se doporučuje online rezervace. Na parking.viennaairport.com si pohodlně vyberete datum vstupu a poté odjezdu. Kalkulátor vám nabídne možnosti parkování a také celkovou cenu za parkování. Například na celý týden vás parkování vyjde v průměru mezi 120 až 180 EUR. Parkoviště na letišti si můžete porovnat podle doby parkování. 

Ceny parkování1 den7 dní10 dní
Parkoviště C (Parkplatz C)29,90 EUR119,90 EUR137,90 EUR
Parkovací dům 3 (Parkhaus 3)44,90 EUR179,90 EUR209,90 EUR
Parkovací dům 4 (Parkhaus 4)44,90 EUR179,90 EUR209,90 EUR

Jednotlivá parkoviště mají samozřejmostí bezbariérová parkovací místa. A také nabízí řadu doplňkových služeb jako jsou vyčištění auta, dobíjecí stanice pro elektromobily, čerpací stanice, autoservis a podobně. Je zcela na vás, co konkrétního hledáte.

Parkování Letiště Vídeň - kalkulátor

Další možnosti parkování v blízkosti letiště Vídeň

Kde jinde se dá auto zaparkovat na týden nebo na delší čas? Můžete využít různá dostupná parkoviště mimo areál letiště. Ve většině případů je parkování na těchto místech levnější než na samotném parkovišti na Viennaairport. 

Pamatujte, ale na to, aby z takových míst byly dostupné vlakové, autobusové či tramvajové linky mířící na právě na letiště.

A kde neparkovat? Obecně se doporučuje mít zaparkované auto na delší dobu na hlídaném a monitorovaném parkovišti. Pokud budete chtít své auto parkovat na dlouhou dobu někde bez kontroly hrozí riziko vykradení nebo odcizení, odstaveného auta s cizí SPZ.

Tom Parking

TOM Parking nabízí řešení levného parkování bez stresu. Parkování je vhodné pro cestující z vídeňského letiště nebo turisty, kteří se chtějí pohodlně dostat do města. Parkování je dostupné za cenu 6,49 EUR za den. TOM Parking nabízí cenově výhodnou možnost parkování přímo naproti stanici S-Bahn Kaiserebersdorf. Stanice S-Bahn se nachází přímo naproti našemu nádraží v Kaiserebersdorfu. 

Park & Ride – Vídeňské garáže

Alternativní možností, kde se dá celkem dobře a levně zaparkovat, jsou různá P+R parkoviště ve Vídni. Z těchto míst je velmi dobrá dostupnost nasednout na metro, autobus a tramvaj. Cena parkování obvykle stojí 4,10 EUR za den, na týden okolo 20 až 30 EUR, na 10 dní pak okolo 40 až 50 EUR.

Parktiger

Parktiger představuje jedno z dalších levných parkování v blízkosti Vídeňského letiště. Výhodou je velmi dobré vlakové a autobusové spojení, které trvá asi do 10 minut směrem k letišti. Cena parkování se pohybuje od 5,99 až 6,99 EUR na den. Cena na týden vás vyjde okolo 42 EUR, na 10 dní stojí 60 EUR.

Hotelparkplatz Arion Airporthotel 

Další možností je Hotelparkplatz Arion Airporthotel. Hotel je asi 10 minut od samotného Vídeňského letiště. Autobusová doprava je plně k dispozici. Navíc je parkoviště hlídané kamerovým systémem. Cena parkování na 1 den vyjde na 8 EUR, za týden je okolo 56 EUR, na 10 dní stojí 80 EUR.

Panda Parken

Panda Parken nabízí parkování u samotného Vídeňského letiště. Doprava k letišti trvá asi jen 3 minuty. Cena parkování za jeden den je 19 EUR, na 7 dní vás parkování vyjde okolo 59 EUR včetně přesunu na letiště a letištního poplatku, na 10 dní pak počítejte s částkou okolo 84 EUR.

Hein Hotel Vienna Airport

Hein Hotel Vienna Airport nabízí další možnost parkování. Parkoviště je asi 5 minut od letiště. Nabízí zde možnost transferu na letiště, ale i zpět. Cena za parkování na 1 den je 5,50 EUR, na 7 dní vás parkování v této oblasti vyjde na 80 EUR, na 10 dní pak 96 EUR.

Life Hotel Car Park Airport

Car Park Life Hotel Airport je hotel, který sídlí asi 10 minut od letiště Vídeň. Autobusová doprava jezdí často, takže doprava je zajištěna. Parkoviště je pod pravidelnou kontrolou. Parkování na jeden den dle kalkulátoru vychází za cenu 45 EUR, na celý týden 85 EUR, a na 10 dní pak vyjde na 109 EUR. 

Nejčastější otázky a odpovědi

Kolik vyjde parkování na letišti Vídeň na celý týden?

Na celý týden vás parkování vyjde v průměru mezi 120 až 180 EUR. Parkoviště na letišti si můžete porovnat podle doby parkování a také dle možností.

Kde jinde se dá zaparkovat v blízkosti Vídeňského letiště?

Můžete využít různá dostupná parkoviště mimo areál letiště. Ve většině případů je parkování na těchto místech levnější než na samotném parkovišti na Vídeňského letiště. Pamatujte, ale na to, aby z takových míst byly dostupné vlakové, autobusové či tramvajové linky mířící na právě na letiště.

Kde se nedoporučuje parkovat?

Obecně se doporučuje mít zaparkované auto na delší dobu na hlídaném a monitorovaném parkovišti. Pokud budete chtít své auto parkovat na dlouhou dobu někde bez kontroly hrozí riziko vykradení nebo odcizení odstaveného auta s cizí SPZ.

Zdroj: viennaairport.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...