Domů » Pro řidiče » Parkování » Parkování v Praze » Parkování Praha 8 – Kde a za kolik zaparkovat?

Parkování Praha 8 – Kde a za kolik zaparkovat?

0

Parkování v Praze je velmi komplikované pro všechny, kteří město navštíví, ale i pro ty, kteří zde žijí. Tentokrát jsme se zaměřili na problematické parkování v lokalitě Praha 8. Musíte počítat s tím, že i v této lokalitě je parkování obtížné a také někdy velmi drahé. 

Parkování Praha 8 – Kde a za kolik zaparkovat?

Lokalita Praha 8 je rozsáhlá a skládá se z Karlína, Kobylis, Bohnic, Čimic a z části území Troja, Střížkov, Nové Město a Žižkov. Praha 8 nabízí různé možnosti, kde se dá zaparkovat. Můžete využít parkovací domy nebo podzemní garáže a také podzemní parkoviště u obchodních center. Další možností jsou veřejná placená parkoviště. V některých lokalitách se nachází modré parkovací zóny, tudíž je nutné respektovat dopravní dodatkové značky a parkování je nutné zaplatit. Protože pokud nedodržíte všechny předpisy, může se stát, že na vás bude čekat pokuta za parkování.

Parkovací zóny Praha 8

Městská část Praha 8 má zavedené modré parkovací zóny. V některých místech naleznete i fialové neboli smíšené parkování. Jestliže jste návštěvník a chcete zde zaparkovat musíte se řídit pravidly. Tudíž ať už budete parkovat na modrých nebo fialových zónách vždy řiďte dodatkovými dopravními tabulkami, na kterých se dozvíte, v jaké konkrétní zóně se nacházíte a jaká je částka za parkové

Modré parkovací zóny

Vy jako návštěvník můžete na modré parkovací zóně parkovat až po uhrazení poplatku pouze na časově omezenou dobu.

 • Parkování je možné zaplatit prostřednictvím webové aplikace s názvem Virtuální parkovací hodiny MPLA nebo je možné si stáhnout aplikaci s názvem Parkování v Praze. Aplikace jsou dostupné, jak pro Android, tak i pro uživatele Apple.
 • V městské části Praha 8 je možné stát na modré parkovací zóně maximálně tři hodiny.
 • Cena parkování se většinou pohybuje okolo 60-80 Kč, dle místa.
 • Placené stání v modré zóně je v provozu obvykle každý den od pondělí do pátku od 08:00 do 20:00.
 • Provozní doba se může měnit v závislosti na jednotlivých lokalitách.
 • Mimo provozní dobu a čas není parkování v modré zóně regulováno.

Fialové parkovací zóny

 • Jestliže chce zaparkovat ve fialové zóně v tzv. smíšeném parkování, tak je třeba opět zaplatit parkovné.
 • Parkování je třeba zaplatit buď v parkovacím automatu nebo pomocí aplikace Virtuální parkovací hodiny.
 • Cena parkovného se pohybuje okolo 20-60 Kč, dle místa.
 • Návštěvníci mohou parkovat na fialové zóně své vozidlo maximálně 12 hodin, jiná část Prahy, konkrétně Holešovice nabízí možnost až 22 hodin.
 • Placený parkovací režim a také maximální doba parkování se většinou liší podle jednotlivých míst. Základní provozní zpoplatněná doba fialové parkovací zóny na Praze 8 je od pondělí do pátku od 8:00 do 20:00.
 • Provozní doba se může měnit v závislosti na jednotlivých lokalitách.
 • Mimo provozní dobu a čas není parkování ve fialové zóně regulováno. 

Parkování Praha 8 bez modrých parkovacích zón

Praha 8 má k dispozici parkování bez parkovacích zón v některých částech území Bohnic, Kobylis, Libně a Čimic, avšak si pravidelně kontrolujte, zdali nebude daná oblast brzy zařazena do zóny placeného stání, tj. do modrých a fialových zón.  

Přehled parkovacích zón

Pokud si potřebujete ověřit, zdali se v dané lokalitě nachází modrá nebo fialová zóna, můžete použít mapy od Seznamu. Na Mapy.cz vložte konkrétní ulici a vyhledejte ji. Po přiblížení se zobrazí konkrétní parkovací zóna, včetně bližších informací, kdy je zóna v provozu, jak dlouho je možné parkování a kolik stojí hodina.

Na Seznam mapy najdete přehled všech zavedených parkovacích zón, v konkrétních městských částí Prahy. Městská část Praha 8 sousedí s městskou částí Praha 1, Praha 3, Praha 6, Praha 7 a Praha 9.

Parkovací domy a veřejná parkoviště

Parking Praha 8 (A)

Parkoviště Praha 8 (A) se nachází na ulici Libeňský ostrov, 180 00 Praha 8. Parkování osobního vozidla vás vyjde na 30 Kč za hodinu. Parkování je možné jak krátkodobé, tak i dlouhodobý pronájem.

Parking Praha 8 (B)

Parkoviště Praha 8 (B) se nachází na ulici Štorchova, 180 00 Praha 8. Parkování osobního vozidla vás vyjde na 30 Kč za hodinu. Parkování je možné jak krátkodobé, tak i dlouhodobý pronájem.

Hlídané parkoviště Praha 8 – Bohnice, ulice Mazurská

Parkoviště Praha 8 se nachází na ulici Mazurská, 181 00 Praha 8. Parkoviště má ostrahu a je v provozu nonstop. Možnost jak krátkodobého, tak i dlouhodobého parkování. 

Garáže u Jezevčíka

Garáže u Jezevčíka se nachází na ulici Lodžská 808/24, 181 00 Praha 8 – Bohnice. 

Parking Pátkova, 180 00 Praha 8

Parkoviště P+M Ládví

Parkoviště P+M Ládví se nachází na ulici Dolejškova 1, 182 00 Praha 8. Krátkodobé, ale i dlouhodobé parkování je možné. Cena za krátkodobé parkování, tj na jednu hodinu stojí 30 Kč, celý den vás parkování vyjde na 150 Kč. Měsíční parkování automobilu vás pak bude stát 1500 Kč. 

MR.PARKIT s.r.o. – Rustonka – Sokolovská 115a, 180 00 Praha 8

MR.PARKIT s.r.o. – Rustonka se nachází na ulici Sokolovská 115a. Parkování je třeba rezervovat předem. 

Hlídané parkoviště U Skalky, 181 00 Praha 8

MR.PARKIT s.r.o. – Křižíkova 55/65, 180 00 Praha 8

MR.PARKIT s.r.o. – Křižíkova 55/65 nabízí parkování, ale je jej třeba rezervovat předem.

Parkoviště Blanka – Troja

Parkoviště se nachází na adrese 20, 114 Povltavská, 182 00 Praha 8.

Placené parkoviště, U Sluncové , 186 00 Praha 8 – Invalidovna

Parkoviště Rohan – Karlín

Parkoviště Rohan – Karlín se nachází na ulici Rohanské nábř. 17, 186 00 Praha 8. Hodinová sazba za parkovné je 45 Kč. Cena za 12 hodin stojí pro osobní automobil 380 Kč. 

Parkoviště Zhořelecká 514/2, 181 00 Praha 8

3D Parking

3D Parking se nachází na ulici Křižíkova 213, Karlín, 186 00 Praha 8. Parkování stojí 50 Kč na jednu hodinu a parkování na celý den (24 hodin) vás bude stát 400 Kč. 

Obchodní centra 

OC Krakov

OC Krakov nabízí parkování v zastřešeném garážovém stání. Parkování je možné každý den od 7:00 do 23:00 hodin. Parkovat u obchodní centra můžete 2 hodiny zdarma, a poté každá započatá hodina je zpoplatněna částkou 50 Kč. 

Supermarket Albert, ul. Mazurská 488, 181 00 Praha 8

Další možnosti parkování

V lokalitě Praha 8 se nachází mnoho malých veřejných parkovišť a možností k parkování.

Zdroj: Google Mapy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články