Domů » Pro řidiče » Parkování » Parkování v Praze » Parkování Praha 9 – Kde a za kolik zaparkovat?

Parkování Praha 9 – Kde a za kolik zaparkovat?

Parkování v Praze je velmi komplikované pro všechny, kteří město navštíví, ale i pro ty, kteří zde žijí. Tentokrát jsme se zaměřili na problematické parkování v lokalitě Praha 9. Musíte počítat s tím, že i v této lokalitě je parkování obtížné.

Parkování Praha 9 – Kde a za kolik zaparkovat?

Lokalita Praha 9 je rozsáhlá a skládá se z území Prosek a z části Vysočany, Hrdlořezy, Střížkov, Libeň, Malešice a Hloubětín. Praha 9 nabízí různé možnosti, kde se dá zaparkovat. Můžete využít parkovací domy nebo podzemní garáže, ale také podzemní parkoviště u obchodních center. Další možností jsou veřejná placená parkoviště. Na území celé městské části Praha 9 se nachází fialové (smíšené) parkovací zóny, tudíž je nutné respektovat dopravní dodatkové značky a parkování je nutné zaplatit. Protože pokud nedodržíte všechny předpisy, může se stát, že na vás bude čekat pokuta za parkování.

Parkovací zóny Praha 9

V celé městské části Praha 9 jsou zavedené fialové neboli smíšené parkovací zóny. Jestliže jste návštěvník a chcete zde zaparkovat musíte se řídit pravidly. Na fialových (smíšených) parkovacích zónách mohou parkovat bez omezení pouze vozidla s platným parkovacím oprávněním. Ostatní motoristé a návštěvníci mohou také parkovat, avšak je nutné zaplatit parkovné v parkovacím automatu nebo pomocí aplikace Virtuální parkovací hodiny. Cena parkovného se pohybuje v rozmezí okolo 20-60 Kč, dle místa. Návštěvníci mohou parkovat na fialové zóně své vozidlo maximálně 24 hodin. Základní provozní zpoplatněná doba fialové parkovací zóny na Praze 9 je non-stop, tedy 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Placený parkovací režim a také maximální doba parkování se může lišit podle jednotlivých částí území. 

V těchto případech se vždy řiďte dodatkovými dopravními tabulkami, na kterých se dozvíte, v jaké konkrétní zóně se nacházíte, jaká je platná provozní doba a jaká se uvádí částka za parkovné.

Parkování Praha 9 bez modrých parkovacích zón

V celé městské části Praha 9 jsou momentálně zavedeny pouze fialové neboli smíšené parkovací zóny. 

Pokud se chcete parkování na těchto parkovacích zónách vyhnout můžete využít parkoviště u obchodních center, obchodních domů nebo parkovacích domů.

Přehled parkovacích zón

Pokud si potřebujete ověřit, zdali se v dané lokalitě nachází modrá nebo fialová zóna, můžete použít mapy od Seznamu. Na Mapy.cz vložte konkrétní ulici a vyhledejte ji. Po přiblížení se zobrazí konkrétní parkovací zóna, včetně bližších informací, kdy je zóna v provozu, jak dlouho je možné parkování a kolik stojí hodina.

Na Seznam mapy najdete přehled všech zavedených parkovacích zón, v konkrétních městských částí Prahy. Městská část Praha 9 sousedí s městskou částí Praha 3, Praha 8, Praha 10, Praha 18, Praha 19 a Praha 14.               

Parkovací domy a veřejná parkoviště

P+R Letňany

Parkoviště se nachází v části Prahy 18, která je v těsné blízkosti Prahy 9. 

Parkovací dům Prosek & PDPéčko

Parkovací dům Prosek & PDPéčko je otevřen nonstop. Parkování je třeba na základě rezervace. Parkování v přízemí je vyhrazeno pro zákazníky obchodního centra.

Mr.Parkit s.r.o. – Prosek Point

Parkování Mr. Parkit se nachází na ulici, Prosecká 851, Prosek, 190 00 Praha 9. Rezervace je nutná předem. 

Hlídané parkoviště Jiřetínská

Parkoviště Jetřichovická

O2 Arena Parkovací dům

Parkovací dům O2 Areny se také nachází na Praze 9. Parkování je možné ve dnech, kdy se konají koncerty a další akce, nebo je zde možnost také krátkodobého parkování. Hodinová sazba a každá další započatá hodina stojí 50 Kč.

Hlídané Parkoviště Lovosická, ul. Lovosická 21, 190 00 Praha 9 – Prosek.

Parkoviště Pešlova, ul. Pešlova 20, 190 00 Praha 9

Mr. Parkit s.r.o. – Parking Pod Náspem

MR.PARKIT s.r.o. – Parking Pod Náspem se nachází na ulici 12, Pod Náspem 795, 190 00 Praha – Libeň. Parkování je nutné si předem rezervovat.

Parkoviště Parkuj Skladuj

Parkoviště Parkuj Skladuj se nachází na ulici Pešlova 363, 190 00 Praha 9. Parkování je možné, avšak rezervace místa předem. 

Parkování u letiště – PARKINGUNIT.com

Parkoviště Parkingunit.com se nachází na ulici Pod Pekárnami 245, 190 00 Praha 9. Rezervace je nutná předem. 

Parkoviště, ul. Mimoňská, 190 00 Praha 9 – Prosek

Mr. Parkit s.r.o. – Pešlova 363/5, Praha 9

Parkování Mr. Parkit s.r.o se nachází na ulici Pešlova 363/5, Praha 9. Rezervace je nutná předem. 

Obchodní centra 

Galerie Harfa

Galerie Harfa se nachází v části Praha 9 – Libeň. Parkování v Galerii Harfa je možné během celého dne, avšak je nutné respektovat stanovenou otevírací doba, která je od 6:30 do 23:30. Je zde možnost krátkodobého, ale i dlouhodobého parkování. 

OC Letňany

OC Letňany je v těsné blízkosti Prahy 9. Obchodní centrum Letňany se nachází na ulici Veselská 663, 199 00 Praha 9. K dispozici je až 3200 parkovacích míst.

Další možnosti parkování

V lokalitě Praha 9 se nachází mnoho malých veřejných parkovišť a možností k parkování.

Parkování Praha 9
Zdroj: Google Mapy

Previous article Návod k obsluze Mazda CX-7
Next article Parkování Praha 10 – Kde a za kolik zaparkovat?
Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články