Domů » Autosalony » Porsche Panamera od Mansory: Luxus pro celou rodinu

Porsche Panamera od Mansory: Luxus pro celou rodinu

0
Porsche Panamera od Mansory: Luxus pro celou rodinu

Rodinné auto, které vypadá jako jeho závodní příbuzný? Rodinným autem myslíme Porsche Panamera Sport Turismo a jeho závodním příbuzným je Porsche 911 GT3 RS. Panamera totiž prošla úpravou tuningové firmy a při návrhu se inspirovali právě u 911. A přidali špetku luxusu.

Kdo za tím stojí

Panamera se dostala do rukou firmy Mansory Design Holding GmBH. Již základní model má v názvů Sport. Nabízí poměrně pěkné linie karoserie, které jsou především praktické než sportovní. Samozřejmostí je výborná nabídka motorizací, které dodávají potřebný výkon. Žádný zákazník Porsche přece nečeká něco, co se od semaforů sotva rozjede.

Rodinný kombík vyladěný do extrému

Vše se v Mansory rozhodli dotáhnout u tohoto kombíku do extrému. Vzhled, výkon i ovládání. Udělat z něj ultimátní rodinný vůz, se kterým odvezete děti kočárek i nákup, ale zároveň vás bude cesta bavit. Člověk se ale musí zamyslet nad tím, jestli to nepřehnali.

Výkonu až nad hlavu

Začněme pohonem. V sériové verzi má Panamera Turbo Sport Turismo osmiválec s objemem 4,0 litru, jež je doplňován dvěma turbodmychadly. Díky této specifikaci produkuje 404 kW, což je 541 koní. Točivý moment je 770 Nm a maximální rychlost dosahuje 304 km/h, což jsou poměrně pěkné parametry. Úprava navýší výkon 0 35 koní na 576 koní. S tím souvisí také zvýšení točivého moment, který bude dosahovat 810 Nm.

Masivní výdechy a výstřednosti

Při pohledu na přední část nikdo nepřehlédne agresivní nárazník inspirovaný u GT3 RS. Tím výstřednosti nekončí. Kompletní úpravou prošla také kapota a přidány byly blatníky s obrovskými výdechy. V podobném stylu se nesou i boky a zadní část vozu. Celé to stojí na kolech s 22 palci.

Zapomenuto nebylo ani na interiér. Řidiči a zbytku posádky poskytne luxus a pohodlí. Bude vybaven novým obložením i čalouněním. Nový bude i volant a přidány budou sportovní pedály.

Zdroj foto: gtspirit.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

cesta do chorvatska autem

Cesta do Chorvatska autem – Kudy jet a za kolik?

43
Každý rok jezdí na dovolenou do Chorvatska k moři milion českých turistů. Někteří mají svoje neměnné trasy, někteří se přizpůsobují aktuální situaci na silnicích a...