Domů » Pro řidiče » Pozor na nebezpečné přetížení auta

Pozor na nebezpečné přetížení auta

0

Blíží se doba dovolených a lidé si s sebou berou věci potřebné i nepotřebné, které musejí někam do vozu uložit. A to velice často vede k přetížení auta. Tento vůz je následně nebezpečný pro cestující i pro okolí. A ani policie z toho při kontrole nebude mít radost.

Pozor na nebezpečné přetížení auta

Klasická situace s přetíženým autem

Přetížení samozřejmě nemusí nastat pouze při cestě na dovolenou. Klasickým případem je také stěhování. Velký předmět, který potřebujeme dostat do nového bytu, se prostě do vozu nevleze. Tak ho dáme na střešní zahrádku. Minule přece odvezla něco podobného. Vydrží přece více, než píší v instrukcích. Kvůli tomuto jsou denně mnozí lidé vystaveni velkému a nepotřebnému nebezpečí.

Co můžete naložit do Octavie?

Ukážeme si to na příkladu se Škodou Octavia. Je to velice rozšířené auto, takže se do této situace dostanou i mnozí z vás. V parametrech vozu Octavia se dočtete, že maximální užitková hmotnost je 660 kg. To se pojí k osobám ve voze nebo materiálu, jež je pevně i nepevně připojen v automobilu. V tomto případě se ale jedná o rozložení váhy mezi obě nápravy. Pokud tedy dáte do Octávky 8 pytlů cementu, tak zajisté zadní nápravu přetížíte. Jak tohle vypadá víme všichni. Sedlá zadní náprava, trpí tlumiče a čepy a auto se podivně houpe.

Pozor na střešní boxy

Ještě horší je situace při plnění střešního boxu. Tomu je dole věnováno celé video. Během plnění místo myslet na maximální zatížení střechy, což ovlivňuje těžiště. Všechny těžké věci posouvají těžiště auta nahoru a zhoršují jeho jízdní vlastnosti. To můžete krásně vidět na videu. V extrémní situaci se může přetížený střešní box i utrhnout. Do boxů tedy ukládejte věci jako spacáky, míče atd. Samozřejmě tam musíte dát i lyže či pádla, neboť se do interiéru nevlezou. Vždy ale pozorně sledujte konečné zatížení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články