Domů » Autonovinky » Škoda Kamiq GT: Škoda znovu upřednostňuje Čínu

Škoda Kamiq GT: Škoda znovu upřednostňuje Čínu

0

Mladoboleslavská automobilka Škoda se netají tím, že jeden z nejdůležitějších trhů poslední doby je pro ni Čína. I bez oficiálního potvrzení by nám to bylo jasné. Jen vzpomeňme, kolik vozů dnes vyrábí speciálně pro čínský trh. Patří mezi ně Rapid ve verzi sedan, dlouhý Karoq, Kodiaq GT a také Kamiq.

Škoda Kamiq GT: Škoda znovu upřednostňuje Čínu
Škoda Kamiq

Škdoa Kamiq GT ve šlépějích Kodiaqu GT

Právě o něm tento článek je, neboť se v jeho případě rozhodli následovat Kodiaq GT. V blízké době tedy bude představen Kamiq GT, jež bude již po zvyku nabízen pouze v Číně. Čeká ho menší úprava výbavy a větší úpravy tvarů, aby z něj byl Grand Tour. Dá se označit za SUV coupe doplněné o tento přídomek. Podle posledních zpráv se na tamním trhu ukáže již během letošního roku.

Tady se z něj těšit nebudeme

Směrodatné také je, že verze GT vznikne na základě Kamiqu určeného pro Čínu. Ten s tím evropským má shodné snad jen označení. Když se totiž podíváte důkladně na vzhled a rozměry, tak se jedná o úplně jiné auto. Čínská verze Kamiqu je méně výrazná a působí tuctovým dojmem. Nedisponuje ani tak známými rozdělenými světlomety. Při jeho navrhování byla použita zastaralá platforma, přičemž evropská verze je postavena platformě MQB.

Důvodů je více

Do Evropy se Kodiaq GT nedostal i kvůli nedostatečné kapacitě evropských továren. Kamiq GT se sem nedostane v důsledku použití zmíněné zastaralé platformy. Tu ani v případě GT nemají v plánu měnit. Dá se očekávat agresivnější vzhled a možná pozměněné plastové prvky. Nejspíš se objeví i nápis Škoda na zádi, jak je tomu u modelu Scala.

Pod kapotou nic zajímavého

Když si řekneme motorové možnosti, tak asi jeho nedostupnosti litovat přestanete. Pod kapotou se podle všeho objeví zážehový 1.5 litr s výkonem 81 kW. V případě převodovky bude na výběr pětistupňový manuál a automat bude dvouspojková DSG.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...