Domů » Pro řidiče » Svolávací akce: Nemáte také nebezpečné ráfky na voze Škoda či VW?

Svolávací akce: Nemáte také nebezpečné ráfky na voze Škoda či VW?

0

Ocelové ráfky jsou považovány za ekonomicky nenáročnou a jednoduchou alternativu ke kolům litým. Vždyť se jen zamyslete nad tím, co by se u takových kol mohlo pokazit. Z omylu nás ale vytrhla rakouská společnost Alca Wheels, která dodává kola pro vozy značek Volkswagen, Škoda a Seat. Objevil se na nich problém, který může skončit nehodou.

Svolávací akce: Nemáte také nebezpečné ráfky na voze Škoda či VW?

Nečekaný únik tlaku

Jedná se o ocelové ráfky se systémem monitorování tlaku v pneumatikách, jež kvůli oné závadě může zapříčinit ničím neopodstatněný únik vzduchu z pneu. Jak tohle může být nebezpečné? Podhuštěné pneumatiky znamenají horší ovladatelnost a sníženou adhezi. To jsou předpoklady k tomu, aby cesta skončila nehodou. Chyba se týká i oznámení snížení tlaku v pneumatikách, tudíž o tom ani nemusíte vědět.

Svolávací akce nejsou nic neobvyklého

Tato svolávací akce se týká ocelových ráfků o rozměru 6 J X 15, na nichž se nachází číselné označení 7755 a výrobní datum 17/18. Pokud při kontrole vozidla zjistíte, že tyto ráfky doopravdy máte, tak se snažte co nejrychleji dostavit do autorizovaného servisu. Tam dojde k bezplatné výměně ze nové. To stejné platí i v případě, že si nejste jistí. V servisu vám kola zkontrolují a podle potřeby vymění za nové.

Zdroj: Alca Wheels

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články