Domů » Autosalony » Volvo V90 – Tradice je tradice

Volvo V90 – Tradice je tradice

0
Volvo V90 – Tradice je tradice

Severská Elegance

Nové Volvo S90 patří v očích mnoha mezi jeden z nejúchvatnějších sedanů, představených v letošním roce. Tento honosný, technologiemi a luxusem nabitý sedan se, jak je očividné, bere pro svůj design inspiraci u velkého SUV Volvo XC90.

 

Na první pohled nás tak zaujme zejména sebevědomě vyhlížející maska chladiče a dlouhá kapota. Na zadní části vozu si pak člověk všimne především pozvolna se svažující střechy, která se snaží připomenout karoserii kupé a navodit tak správnou sportovní atmosféru.

 

Budoucnost útočí

Pokud znáte interiér Volva XC90, jistě vás v interiéru S90 nic nepřekvapí. V prostoru středového panelu je umístě velký dotykový tablet a před řidičem se namísto klasických budíků nachází další velký display. V interiéru rozhodně nečekejte žádné levné plasty a napodobeniny kůže. Kabina je doslova nabitá materiálu typu pravá kůže, leštěný hliník a luxus podtrhující dřevěné výplně palubní desky a dveří.

 

Král kombíků? Designově rozhodně ano!

Sedan S90 ale není vozem, který je ústředním tématem tohoto článku. Tím totiž bude majestátné kombi Volvo V90. Ptáte se proč jsem se tedy tak rozepisoval o designu S90? To je jednoduché. Odmyslete si svažující se záď. Namísto té si domyslete zadní část v provedení kombi.

 

 

Rozdíl mezi oběma zmíněnými voze je skutečně jen a pouze v karoserii a řešením zadních světel.

 

Volvo V90 navazuje na tradici slavných švédských kombíků, které spíše než osobní automobily připomínali velké krabice. Tyto časy jsou naštěstí již dávno pryč. Volvo V90 je skutečně skvostný vůz, který se navíc pyšní i jedinečnými technologiemi přispívající k bezpečnosti posádky vozu. Mezi tyto technologie můžeme zahrnout systém, který dokáže rozpoznat překážku v cestě a spustit autonomní brzdění dříve, než by toho byl schopen samotný řidič

 

Foto: Volvo

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...