Domů » Autosalony » Zenvo TSR-S: Myslíte, že může na silnici?

Zenvo TSR-S: Myslíte, že může na silnici?

0

Se závodní specifikací Zento TSR jste se už možná setkali. Dánové se ale rozhodli dostat tento vůz na silnici. A přesně za tímto účelem vznik model Zenvo TSR-S. V podstatě vznikl tak, že vzali závodní vůz a upravili ho, aby dostalo silniční homologaci. Jak prosté.

Zenvo TSR-S: Myslíte, že může na silnici?

Jistota v podobě dvou kompresorů

Podoba byla odhalována delší dobu. Uhodnete kde byla slavnostně odhalena celému světu? Ano, na ženevském autosalonu. Patří mezi zástupce řady TS. To je zkratka pro Twin Supercharged – dvojité přeplňování. V tomto případě kompresory. Přídomek S dává najevo silniční specifikaci. A jako správné tuctové silniční auto má i dvě sedačky. A dvojicí dveří se dostanete do nitra vozu s karosérií vytvořenou z karbonu. Jednoduše si tak nastoupí řidič a spolujezdec/spolujezdkyně nebojící se jet rychle.

1 194 koní

A rychle doopravdy pojede. Pohání ho totiž osmiválec do V s objemem 5,8 litru. Byl vyvinut přímo v továrně Zenvo a plní se sekvenčním vstřikováním. Doplněn je zmíněnými kompresory. To celé dává dohromady neuvěřitelných 1 194 koní. Na kola se výkon přenáší přes sedmistupňovou převodovku. Za jízdy nemusíte sundávat ruce z volantu, protože se řadí pádly. V královské disciplíně ve zrychlení z 0 na 100 km/h exceluje s 2,8 sekundami. K 200 km/h se dostane za 6,8 s. Maximální rychlost je limitována na 325 km/h, ze které může bezpečně zastavit díky masivním karbon-keramickým brzdám.

Možnost snížit výkon a zvýšit podvozek

Pro snadnější ovládání je vůz vybaven 3 jízdními módy. První se nazývá „Minimum„. V něm má motor „jen“ 522 kW. Další se jmenuje „IQ“ a znamená výkon 1100 N.m. No a chlapácký režim „Maximum“ naplno vypustí peklo. Využitelnost je podpořena nastavitelnou výškou podvozku z 95 na 145 mm. A podvozek je vyroben z kvalitní oceli a hliníku.

Rozhodně se neokouká

Vznikne celkem 5 kusů a všechny budou kompletně vyráběny ručně. Potkat jedno na silnici tak bude zázrak.

Foto: Autocar.co.uk

Previous article Nový zamračený Mercedes A
Next article Toyota Supra – japonská legenda
Pro některé jsou auta možná pouhým přibližovadlem, ale k tomu se já nehlásím. Jsem také vášnivý turista, který prochází hlavně inzertní servery s ojetinami. Ideální auto je podle mě nenápadné a prostorné, ale disponuje až nepotřebným výkonem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...