Domů » Nákup a prodej ojetého vozu » Nákup vozu v zahraničí » Carvago: online nákup ojetých vozidel

Carvago: online nákup ojetých vozidel

V současnosti se dá nakoupit prostřednictvím internetu téměř cokoliv od oblečení, kosmetiky, elektroniky nebo potravin. Pro nadšence online nákupů je možné z pohodlí domova pořídit například i automobil. Toto zajišťuje služba Carvago. Má to tu výhodu, že zákazník ušetří svůj drahocenný čas, nemusí se téměř o nic starat a má obrovskou možnost si vybrat vozy z bezkonkurenční nabídky z celé Evropy. 

Carvago: online nákup ojetých vozidel

Co je to Carvago?

Carvago je poměrně novým projektem, který vznikl v roce 2020. Prodává vozy v minimálně sedmi evropských zemí a chystá se vstoupit i do dalších zemí Evropy. 

Carvago je největším online tržištěm pro nákup, ale i prodej různých ojetých vozů. Společnost funguje jako tzv. prostředník neboli zprostředkovatel mezi zájemcem o konkrétní automobil a českými nebo zahraničními autobazary. Společnost žádná auta nevlastní, je pouze mezičlánkem, který zajistí kompletní nákupní proces vozu a další věci spojené s tím, jako je například administrativní činnosti, detailní technické prověrky vozu či další doplňkové služby.

Výhodou pro kupujícího je i to, že je do této internetové platformy zapojeno mnoho různých prověřených autobazarů, ať už českých, ale i zahraničních, které nabízejí různé modely vozidel, i ty specifické, za různé ceny. A proto nákup vozu ze zahraniční nikdy nebyl jednoduší, protože Carvago všechny důležité věci za zákazníka vyřeší.

Hlavním cílem Carvago je prodávat vozy, které jsou v perfektním stavu, aby byl zákazník spokojen a neměl potřebu vozidlo vracet. Podobný koncept jako je Carvago již bezvadně funguje například v Německu nebo ve Velké Británii. 

Carvago nabízí více než 750 tisíc vozů ve svém vyhledávači, tzv. na jedno kliknutí. Denně jejich experti prochází přes 7 milionů inzerátů týkající se ojetých automobilů. Avšak do nabídky jsou zařazeny jen ty nejkvalitnější a nejlepší z nich.

Nabízené vozy jsou k dispozici od prověřených autobazarů a také s vysokým ohodnocením. Tudíž se není třeba obávat toho, že by koncový zákazník mohl narazit na falešné vozy, podvodné inzeráty nebo na nějaké neseriózní jednání. 

Carvago
Carvago.com

Jak probíhá celý nákup vozu?

Jak to celé funguje? Je to velmi jednoduchý proces, který ocení ti zákazníci, kteří nemají nebo nechtějí ztrácet čas objíždět autosalony a autobazary a hledat vozy v té nejlepší kvalitě a dle jejich potřeb.

Jak funguje Carvago?

Výběr automobilu online

Vozy je možné vybírat z bezkonkurenční nabídky z celé Evropy. Carvago má k dispozici přes 750 tisíc vozů na jedno kliknutí. To znamená, že do nabídky pravidelně zařazuje vozy od svých prověřených prodejců aut, tudíž je z čeho vybírat. Vozy jsou vybírány tak, aby splňovaly přísná kritéria, a tím, aby byl zajištěn bezproblémový obchod a také, co možná nejlepší kvalita vozu. 

Automobil je možné vybrat podle základního vyhledávání, kde si zákazník zadá vybranou značku vozu, konkrétní model, kolik najetých km požadujete nebo registraci měsíce a roku vozu či pořizovací cenu. Další vychytávkou je pokročilé vyhledávání, která má k dispozici mnoho dalších kategorií k vyhledávání, jako je typ a barva karoserie, materiál a barva interiéru, detailní specifikace motoru nebo konkrétní výbavu, kterou by měl vůz disponovat. Dále je také možnost si zvolit z jaké země chcete aby auto bylo. Pokud váš zajímají ojeté vozy z Německa, musíte ve vyhledávání zatrhnout kolonku lokalita vozu – Německo.

Ať už si zákazník vybere jakékoliv auto, tak u každého vozu jsou detailní informace o vozidle, specifikace motoru, stav vozu, výbava, kterou automobil disponuje a také kategorie srovnání ceny, která zákazníkovi ukáže jednoduché porovnání konkrétní kupní ceny vozu s dalšími podobnými vozy v konkrétní kategorii. Tudíž má zákazník přehled o tom, zdali je cena příznivá nebo vysoká. Co se týká ceny vozidla, pro zákazníka je vždycky zobrazena celková cena včetně dalších položek a také doplňkových služeb, které je možné dodatečně objednat. 

Detailní technická prověrka vozu

Jakmile vůz zákazník vybere, tak je třeba zaplatit rezervační zálohu. Na základě toho nechá Carvago samostatně udělat kompletní prověrku konkrétního vozu. Carvago automobil důkladně prověří autorizovaným automechanikem a fyzicky zkontroluje a informuje o detailním stavu vybraného vozu

Technická prověrka vozu je v rámci služby CarAudit a zahrnuje až 270 inspekčních položek včetně servisní historie, ověření VIN, kontrola stavu tachometru, zkušební jízdy, kvality laku a také servisní dokumentace od autorizovaných prodejců. Případná poškození vozu jsou doložena fotodokumentací a nebo ve formě videa. CarAudit stojí 1 990 Kč a trvá asi zhruba 2 pracovní dny. Pokud prověrka vozidla dopadne dobře, zákazník je s autem spokojen, společnost Carvago auto kupuje do svého vlastnictví a poté jej přeprodává klientovi

Pokud by konkrétní vůz neprošel CarAuditem a nesplnil by tak přísná kritéria a technickou prověrku, v takovém případě zákazníkovi vůz ke koupi Carvago nedoporučí a je možné nabídnou jiný vůz ve své kategorii.

Financování vozu pouze online

Po odsouhlasení nákupu konkrétního vozidla se už zákazník téměř o nic nestará. Carvago nejdříve vozidlo vykoupí od původního prodejce a poté zákazník vozidlo nakoupí od Carvago. Tudíž veškerá potenciální rizika přebírá Carvago na sebe a pokud by nastal problém, vždy je řešen právě s nimi. 

Financování vozu probíhá zaplacením celé částky pouze bankovním převodem. Platba hotově není možná. Druhou možností financování je koupit auto na úvěr. Pokud není možné celou částku vozidla zaplatit, tak stačí zvolit možnost financování a složit akontaci. Žádost je podána finančním partnerům a je nutné čekat na schválení a dalších informace. Poslední možnost nabízí dát své staré vozidlo na protiúčet. Zákazník vyplní formulář se základními informacemi o vozidle a musí čekat až jej kontaktuje příslušný pracovník Carvago. 

Vybraný vůz dovezou až k vám domů

Jestliže je zákazník s výběrem vozidla spokojen, tak se nemusí bát, že bude obíhat úřady. Carvago umí zařídit všechny potřebné dokumenty jako jsou přihlášení a také pojištění vozidla. Takto připravený vůz Carvago doručí před váš dům nebo je možné si auto převzít na Carvago Pick-up Pointech. 

Celý tento proces, tj. od přijetí platby až po předání vozu trvá okolo 20 pracovních dní. Avšak je třeba počítat s tím, že v některých evropských zemí jsou administrativní úkony náročnější a zdlouhavější, tudíž je možné, že se dodací lhůta zkrátka prodlouží. 

Doplňkové služby

Carvago mimo online prodej vozů nabízí také mnoho doplňkových služeb. Je zkrátka na zákazníkovi, co konkrétního chcete a nebo potřebujete. Individuálně je možné si nechat tzv. objednat služby jako jsou přihlášení a přepis vozidla na nového majitele a pojištění vozidla, vyřízení STK, registrační značky, drobné opravy a servis nebo kompletní čištění interiéru, vyčištění klimatizace, doplnění provozních kapalin či mytí a leštění celého vozu. Při přepisu auta na

Na koupený vůz se vztahuje 6měsíční záruka. Záruka se týká motoru, převodovky, diferenciálu. V případě zájmu si zákazník může v objednávce zvolit i delší dobu záruku nebo záruku na vybrané části vozidla. 

Kompletní služby

Jak probíhá prodej vozu?

Jestliže se soukromý majitel vozu rozhodne prodat své vozidlo prostřednictvím služby Carvago, tak se jeho nabídka dostane k velkém množství potenciálních zájemců. Výkup ojetého vozidla od soukromého vlastníka probíhá jednoduše. Zákazník musí dodat všechny důležité informace a také fotografie prodávaného vozu. Carvago vůz umístí do aukce, kde se po nějakou dobu, obvykle 3 dnů se automobil draží. Pokud zákazník s vydraženou cenou souhlasí, tak jej poté navštíví certifikovaný technik z Carvago. Technik vůz kompletně zkontroluje a vypracuje potřebné dokumenty, které jsou určené pro obchodníka. Pokud obě strany souhlasí s prodejem a nákupem, tak je auto od zákazníka vykoupeno a prodáno konkrétnímu zájemci. 

Jak probíhá prodej vašeho vozu?

Jaké má Carvago výhody?

Velkou výhodou je to, že zákazník se nemusí o nic starat. Vybere si vůz, který se mu líbí ze svého pohodlí domova. To znamená, že neztrácí čas objížděním autobazarů nebo autosalonů.

Nabídka vozů od Carvago je bezkonkurenční a nabízí tak více než 750 tisíc vozů z celé Evropy

Smlouva, komunikace a také platba probíhá v češtině

Carvago nabízí možnost vrácení vozu do 14 dnů od převzetí, pokud nebude zákazník spokojen.

Nákup vozu je bez rizika. Detailní technická prověrka konkrétního vozu ušetří starosti a může tak odhalit možné budoucí problémy. Carvago za technický stav vozu ručí. 

K zakoupenému vozidlu obdrží zákazník prodlouženou záruku 6 měsíců, ať už na motor či jiné skryté vady. Tuto záruku je možné prodloužit.

Carvago zákazníka do nákupu vozidla nenutí, jak tomu může být například v autobazarech.

Carvago vozidlo vykoupí do svého vlastnictví, a pak jej přeprodává zákazníkovi, tudíž případné problémy se řeší právě s Carvago. A také přebírá s vozidle a jeho koupí veškerá rizika.  

Carvago k samotnému prodeji nabízí i další doplňkové služby, které ještě více usnadní starosti s nákupem vozidla. 

Jaké má Carvago nevýhody?

V recenzích na internetu se občas mohou objevit negativní komentáře a nespokojení zákazníci.

Služba Carvago není vhodná pro ty, co si chtějí auto tzv. osahat a například i vyzkoušet zkušební jízdu.

Online nákup vozidla není vhodný pro ty klienty, co chtějí zaplatit vozidlo hotově. Protože tato možnost zde není možná.

Další nevýhodou je i to, že některé procesy trvají obvykle déle než Carvago slibuje. Ať je to služba CarAudit nebo doručení vozidla do slíbených 20 dní. Je třeba počítat s tím, že v některých evropských zemí jsou administrativní procesy a další úkony časově náročnější, tudíž je možné, že se doba doručení vozidla může o nějakou dobu prodloužit.

Někteří zákazníci vytýkají také to, že je komunikace ze strany společnosti méně aktivní nebo není žádná. V tomto případě je nutné z pozice zákazníka začít se společností komunikovat, aby zákazník dostal informace, které potřebuje a vědět, že jeho objednávka postupuje jak má.

Jaké jsou recenze služby Carvago?

Abyste si mohli ověřit službu Carvago, můžete si pročíst hodnocení jejich zákazníků. Recenze jsou k dispozici na stránkách Carvago v sekci recenze, na Google.com, na stránkách Firmy.cz nebo na Mapy.cz

Carvago dosahuje vysokého ohodnocení. Jak již bylo řečeno v recenzích se občas může objevit nespokojený zákazník, avšak dle recenzí a komunikace společnosti je patrné, že se snaží každou vzniknou situaci aktivně řešit ke spokojenosti obou stran. 

Carvago recenze
Recenze služby Carvago

Zdroj: Carvago

Co je to Carvago?

Carvago je největším online tržištěm pro nákup, ale i prodej různých ojetých vozů. Společnost funguje jako tzv. prostředník neboli zprostředkovatel mezi zájemcem o konkrétní automobil a českými nebo zahraničními autobazary.

Jak probíhá celý nákup vozu?

 Je to velmi jednoduchý proces, který ocení ti zákazníci, kteří nemají nebo nechtějí ztrácet čas objíždět autosalony a autobazary a hledat vozy v té nejlepší kvalitě a dle jejich potřeb. Zprvu je třeba vybrat pomocí vyhledávače automobil, poté nechat provést detailní technickou prověrku vozu, vyřešit financování vozu a čekat až vám vůz přivezou domů.

Jak probíhá prodej vozu?

Výkup ojetého vozidla od soukromého vlastníka probíhá jednoduše. Zákazník musí dodat všechny důležité informace a také fotografie prodávaného vozu. Carvago vůz umístí do aukce, kde se po nějakou dobu, obvykle 3 dnů se automobil draží.

Previous article Vodíkový vlak v ČR. O co jde? + aktuality
Next article Ford GT – historie a současnost
Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články