Domů » Autosalony » Citroën SpaceTourer – francouzský vyzyvatel Transporteru

Citroën SpaceTourer – francouzský vyzyvatel Transporteru

0

Francouzský Citroën na ženevském autosalonu slavnostně představil novinku na poli velkých MPV. Tato novinka bude dostupná hned ve třech různých provedeních. Na trh se vůz pravděpodobně dostane již na konci letošního roku.

Citroën SpaceTourer – francouzský vyzyvatel Transporteru

Automobil nese jméno SpaceTourer. Pokud se vám při pohledu na jeho vzhled zdá, že jste podobný vůz již v Ženevě viděli, máte pravdu. SpaceTourer je totiž výsledkem spolupráce koncernu Peugeot-Citroën a japonské Toyoty. Tyto společMercedes-Benz třídy Vnosti spojily své síly a pokusí se srazit Volkswagen Transporter a  z jejich trůnů vládců tohoto segmentu.

Nástupce Jumpy

Zástupce Citroënu nahrazuje model Jumpy. Je postaven na základě platformy EMP2, který známe z modelu C4 Picasso. Citroën si je ale dobře vědom zaměření vozu. Proto zde nalezneme zesílenou přední i zadní nápravu. Automobilka se navíc chlubí inteligentním tlumením vozu, které dokáže měnit své naladění v závislosti na počtu obsazení a zatížení vozu.

Rozvor, převisy i délka karoserie dle libosti

Velkou předností vozu je možnost objednat si ho v několika velikostních provedení. Citroën svým zákazníkům nabízí výběr ze dvou rozvorů – 3 270 a 3 920 milimetrů. K tomu je možné vybrat si ze dvou rozdílných převisů karoserie a tří různých rozměrů vozu.

Při volbě typu karoserie si mohou zákazníci připadat jako dáma při výběru spodního prádla. Jednotlivé velikosti totiž Citroën pojmenoval XS (4 600 milimetrů), M (4 950 milimetrů) a XL (5 300 milimetrů).

Pokud se rozhodnete sáhnout po nejmenším provedení v kombinaci s nejmenším rozvorem i nejkratšími převisy karoserie, se zákazníkovi naskytne zavazadlový prostor o objemu 1 978 litrů. Verze M a XL jsou k dispozici pouze s delším převisem. Pokud sáhnete po těchto variantách v krátkém provedení získáte zavazadlový prostor o objemu 2 381 a v dlouhém provedení 2 932 litrů.

Pod kapotou vozu nalezneme dieselové čtyřválec 1,4 litru ve čtyřech výkonnostních provedení od 95 po 180 koňských sil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články