Domů » Zajímavosti » Dodge Charger 5,7 V8 HEMI ve službách městské policie?

Dodge Charger 5,7 V8 HEMI ve službách městské policie?

0

Jak to většinou vypadá , když policie dostane nový automobil? Výběr padne na automobily Škoda nebo Hyundai. Opomenout vlastně nesmíme ani BMW a vozy 745 Le a i8. Jenže Městská police v Lázních Bohdaneč zřejmě prahne po vozech spíše amerických. A ne, o žádným Ford Focus se nejedná. Při obnově policejní techniky strážníci sáhli po automobilu Dodge Charger.

Dodge Charger 5,7 V8 HEMI ve službách městské policie?
Dodge Charger 5,7 V8 HEMI ve službách městské policie

Plnokrevný americký „muscle car“

Dodge Charger, který nově obohatil vozový park policistů, je z roku 2020 a nechybí mu plnotučný americký osmiválec HEMI o objemu 5,7 litru, navolen má pohon všech kol a samozřejmě nechybí automatická převodovka. Takový vůz ve službách policistů ale musí zvládnout více, než jen jezdit rychle. Proto je vybaven masivním předním nárazníkem, nechybí boční pátrací reflektor a středový panel mezi sedačkami je vybaven vysílačkou a dalšími potřebnými ovládacími prvky.

Charger není ve službách městské policie poprvé

Vozidlo tedy není úplně nové, ale má nájezd pouhých 8 000 kilometrů. Pro policisty to ale bude velký rozdíl, protože předchozí Dodge Charger je již 12 let starý a má najeto velice pěkných 400 000 kilometrů. Jedná se o šestou generaci a i přes svůj věk a nájezd i nadále zůstane ve službách policie.

Není to jediná amerika ve vozovém parku

Městská policie v Lázních Bohdaneč samozřejmě nepoužívá pouze „muscle cars“. I když svou náklonnost v americkým vozům prokazují i vozem Ford Kuga, který je vybaven záchranářským vybavením, záchrannými vestami, kompaktními nosítky, automatizovaným defibrilátorem, sadou na otevírání dveří do bytu a vozidel a nechybí ani set na odchyt toulavých zvířat. Vůz je tedy dokonale vybaven a připraven na nejrůznější akce.

Dodge Charger ve službách městské policie
Dodge Charger ve službách městské policie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články