Domů » Zajímavosti » Dodge Charger 5,7 V8 HEMI ve službách městské policie?

Dodge Charger 5,7 V8 HEMI ve službách městské policie?

0
Dodge Charger 5,7 V8 HEMI ve službách městské policie?
Dodge Charger 5,7 V8 HEMI ve službách městské policie

Jak to většinou vypadá , když policie dostane nový automobil? Výběr padne na automobily Škoda nebo Hyundai. Opomenout vlastně nesmíme ani BMW a vozy 745 Le a i8. Jenže Městská police v Lázních Bohdaneč zřejmě prahne po vozech spíše amerických. A ne, o žádným Ford Focus se nejedná. Při obnově policejní techniky strážníci sáhli po automobilu Dodge Charger.

Plnokrevný americký „muscle car“

Dodge Charger, který nově obohatil vozový park policistů, je z roku 2020 a nechybí mu plnotučný americký osmiválec HEMI o objemu 5,7 litru, navolen má pohon všech kol a samozřejmě nechybí automatická převodovka. Takový vůz ve službách policistů ale musí zvládnout více, než jen jezdit rychle. Proto je vybaven masivním předním nárazníkem, nechybí boční pátrací reflektor a středový panel mezi sedačkami je vybaven vysílačkou a dalšími potřebnými ovládacími prvky.

Charger není ve službách městské policie poprvé

Vozidlo tedy není úplně nové, ale má nájezd pouhých 8 000 kilometrů. Pro policisty to ale bude velký rozdíl, protože předchozí Dodge Charger je již 12 let starý a má najeto velice pěkných 400 000 kilometrů. Jedná se o šestou generaci a i přes svůj věk a nájezd i nadále zůstane ve službách policie.

Není to jediná amerika ve vozovém parku

Městská policie v Lázních Bohdaneč samozřejmě nepoužívá pouze „muscle cars“. I když svou náklonnost v americkým vozům prokazují i vozem Ford Kuga, který je vybaven záchranářským vybavením, záchrannými vestami, kompaktními nosítky, automatizovaným defibrilátorem, sadou na otevírání dveří do bytu a vozidel a nechybí ani set na odchyt toulavých zvířat. Vůz je tedy dokonale vybaven a připraven na nejrůznější akce.

Dodge Charger ve službách městské policie
Dodge Charger ve službách městské policie

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...