Domů » Autosalony » Festival rychlosti Goodwood 2015

Festival rychlosti Goodwood 2015

0

Na letošním Festival of Speed Goodwood, který se konal o posledním červnovém víkendu, se představilo celkem jednadvacet nových aut, zúčastnilo se ho pět týmů formule 1, mohli jste tam potkat osobnosti jako jsou Valentino Rossi, Ken Block nebo Damon Hill a dostali jste šanci shlédnout raritní historické i moderní vozy.
Téma letošního festivalu bylo „Závodění na hraně“ a tak je jasné, že bylo na co se dívat. Vybrali jsme z toho všeho pro vás pár zajímavostí.

Festival rychlosti Goodwood 2015

Lancia Delta S4 Group B

Tohle auto je hitem, ať se objeví kdekoli a výjimkou nebyl ani Goodwood. Agresivní odlehčené auto s turbomotorem mělo oficiálně 480 koní, neoficiálně spíš 560 a v roce 1985 při testování z motoru Lancie S4 dokázali inženýři vydupadt dokonce prý tisíc koní.

Jaguar XJ 13

Jaguar XJ13 byl prototyp, který automobilka postavila v polovině šedesátých let speciálně pro LeMans, jenže auto se k závodění nikdy nedostalo a byl vyroben pouhý jeden kus. Motorová jednotka je dvanáctiválec 5.0 L DOHC, a je uložený za řidičem.
V současné době má tento vůz hodnotu zhruba třičtvrtě miliardy korun, a právě tento výjimečný kousek se objevil v Goodwoodu, kde dostal šanci se s ním projet například šefredaktor autoexpress.co.uk Steve Fowler.

Koeniggseg Agera R

Nádherný severský vůz o absrudním výkonu 1124 koní, který pohání osmiválcový motor se dvěma turby, má maximální rychlost neméně absurdních 440 km/h. takhle rychle se v Goodwoodu neprojel, ale pozornosti přilákal i tak dost.

Citroen DS 19 Le Paris

Nedávno jsme tu takzvanou Bohyni zmiňovali, takže je jasné, proč nemohla chybět ani na festivalu. Model Le Paris je modifikací provedenou Henri Chapronem, který k nim neměl oficiální souhlas továrny a tak musel kupovat celá auta a přestavovat je neoficiálně. Vzniklo celkem devět modelů s názvem Le Paris a dnešního dne se dožily pouze tři z nich.

Lotus 3-Eleven

Tuhle novinku představila automobilka právě v Goodwoodu. Propracovaný vůz s 3,5 litrovým přeplňovaným motorem (mimochodem pochází z Evory S) pohání celkem 443 koní a bude k dispozici jak v silniční, tak v okruhové verzi. Ani v jedné z nich samozřejmě nečekejte příliš pohodlí, protože jak říká šéf Lotusu Jean Marc Gales, tohle auto není pro každého.

Nissan Juke-R 2.0

Japonci představili v Británii nový bláznivý crossover. Za tři roky vývoje se jeho název od Juke-R Nismo posunul k Juke-R 2.0 a získal ještě šílenější specifikace. Kromě brutálního výkonu – motor o objemu 3,8 litru má 592 koní! – se novinka vyznačuje na první pohled agresivním vzhledem, karbonovou karoserií, pádly na řazení pod volantem a také ochranným rámem. Zatím se neví, kdy bude novinka k dispozici, zato je už známo, že za jeden kus z velmi limitované série zaplatíte přes 15 milionů korun.

foto: autoexpress.co.uk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články