Domů » Videa » Francouzské kladivo na piráty silnic

Francouzské kladivo na piráty silnic

0

Francouzská automobilka Renault je v mnoha směrech firmou dvou tváří. Známa je především výrobou rodinných kombíků, dodávek a nákladních vozů. Zároveň má ale dlouhou tradici ve Formuli 1, kde bude od letošní sezóny působit opět jako samostatná stáj a ne jen jako dodavatel motorů. Poznatky z vývoje strojů pro F1, ale i pro další závodní stroje, poté přenáší divize Renault Sport do ostrých verzí běžných vozů, jako je například Clio RS nebo Megane RS.

Francouzské kladivo na piráty silnic

Jedním z posledních strojů, který z dílen Renault Sport vyjel, je RS 01. Jedná se o brutální závodní stroj, který nedávno získal závodní licenci a budeme ho tak moci vídat na závodních tratích. Pod karbonovou karoserií se ukrývá motor pocházející z Nissanu GT-R s výkonem 373 kW.

Jean Ragnotti za volantem

V rámci propagace tohoto závodního stroje Renault Sport natočil nedávno skvělé video. Speciál RS 01 se převlékl do policejního kabátu, za jeho volant usedl bývalý jezdec rally, Jean Ragnotti, a předvedl nám skvělou honičku se sportovní motorkou.

Foto: Youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...