Domů » Videa » Historie Hummeru- z válečné zóny na cestu pro nákup

Historie Hummeru- z válečné zóny na cestu pro nákup

0
Historie Hummeru- z válečné zóny na cestu pro nákup

Hummer je obrovský a nezastavitelný. Vznikl jako vozidlo čistě pro vojenské účely pod označením HMMWV. Měl tak široký rozvor, aby mohl jet v kolejích po tanku. Jeho civilní verze s označením Hummer H1 vznikla tak, že do původního modelu namontovali pohodlné sedačky. Jeden z nejdůležitějších lidí stojících za uvedením tohoto vozu do civilního prostředí je Arnold Schwarzenegger. Ten si jich po uvedení do produkce okamžitě koupil 5.

Civilizace ho zničila

Postupnou domestikací přišel model H2, který už se výrazně blížil k autu na klasickou cestu. Tedy v rámci možností. Následující verze H3 už je přirovnatelná k SUV a zcela ztratila tu legendární schopnost zdolávat překážky a náročný terén. Poslední H3 sjel z výroby v roce 2010.

Ve videu od Donut Media se jeho původu věnovali dopodrobna. Vidíme tak záběry za války, kdy HMMWW neohroženě projíždí mezi střelami a raketami. Ukázán je i samotný ceremoniál z předávání prvního civilního H1 Arnoldovi.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...