Domů » Videa » Jak by muselo vypadat lidské tělo, aby přežilo těžkou autonehodu?

Jak by muselo vypadat lidské tělo, aby přežilo těžkou autonehodu?

0

Lidské tělo je extrémně křehkým a neuvěřitelně složitým komplexem. Na to bohužel mnozí z nás často zapomínají a s životem svým i ostatních nebezpečně hazardují, zejména na silnicích. Na to se pokusila poukázat sochařka Patricie Piccinini, která se rozhodla vytvořit takové lidské tělo, které dokáže odolat i nárazu ve vysoké rychlosti.

Jak by muselo vypadat lidské tělo, aby přežilo těžkou autonehodu?

Tělo jako ze Sci-fi

Při pohledu na výsledek jejího snažení se může slabším jedincům udělat až nevolno. Výsledné tělo totiž to lidské příliš nepřipomíná a je spíše podobné tělu mimozemšťana z béčkového sci-fi snímku.

 

Za projektem stojí i lékaři

Při bližším zkoumání ovšem zjistíme, že Picinini se při tvorbě těla, které nese jméno Graham, opravdu vynasnažila. Při jeho konstrukci úzce spolupracovala s předním odborníkem v oblasti chirurgie – Christianem Kenfieldem.

 

Extrémně odolný hrudník, tvrdá lebka a žádný krk

Na spodní polovině těla, kde se nenachází žádné životně důležité orgány, logicky nebylo potřeba provádět žádné změny. Za to ta horní polovina těla prošla opravdu masivními změnami. Graham naprosto postrádá krk. Tato změna ochrání při nárazu krční páteř, která patří mezi nejzranitelnější místa lidského těla během dopravní nehody. Jeho masivní lebka, která je o mnoho silnější než ta lidská, má tvar cyklistické helmy, což rozhodně není náhoda a při jejím návrhu spolupracovala sochařka Picinini s vítězem cyklistického závodu Tour de France z roku 2009 – Cadelem Evansem. Tělo Graham také disponuje mnohem silnějšími žebry, které chrání všechny důležité vnitřní orgány. Těchto extrémně silných žeber se v těle Graham nachází o mnoho více než v těle běžného člověka.

 

Projekt za bezpečnost na silnicích

Celý tento projekt vznikl jako součást projektu, který si dává za cíl zvýšit povědomí o možných nebezpečích, která v sobě ukrývá rychlá jízda. Tento projekt se pochopitelně zaměřuje především na mladé řidiče s čerstvým řidičským průkazem, kteří rádi a často experimentují s rychlou jízdou, aniž by si uvědomili možné fatální důsledky takového konání.

 

Jaké jsou nejčastější důvody vzniku dopravních nehod? To se dozvíte v následujícím článku.

 

Foto: Youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články