Domů » Videa » Jde řídit auto se zakrytými okny? Seat ukázal, že ano.

Jde řídit auto se zakrytými okny? Seat ukázal, že ano.

0
Jde řídit auto se zakrytými okny? Seat ukázal, že ano.

Ateca – výkladní skříň techniky Seatu

Seat Ateca představuje první počin odvážné španělské automobilky v segmentu crossoverů a SUV. Jedná se rovněž o model, na kterém Seat hrdě prezentuje nové technologie, o kterých vozům s „S“ na chladiči mohlo dosud jen zdát. Jednou z těchto technologií je i sytém Top View, se kterým jsme se doposud setkávali pouze u vozů řadící se k prémiovému segmentu.

 

 

Řízení vozu bez nutnosti vyhlédnout z okna

Tento systém, který lze k Seatu Ateca doobjednat za 19 700 korun, nabízí řidiči naprosto dokonalý přehled o dění v blízkém okolí vozu. Systém se skládá ze čtveřice kamer. Všechny čtyři obrazy jsou živě spojeny a přenášeny na centrální dotykovou obrazovku. Řidič tak má při parkování nebo jízdě mimo zpevněnou vozovku vždy perfektní přehled. S trochou nadsázky se dá říci, že je tedy možné vůz řídit, aniž by byl řidič povinen se podívat z oken. A právě to uvidíte na přiloženém videu. Seat při příležitosti představení vozu v Barceloně nechal zatmavit okna u jednoho z vozu, kterým následně novináři i příznivci z řad veřejnosti projížděli klikatou dráhu, pouze za pomoci systém Top View.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...