Domů » Pro řidiče » Kdy vyjet do Chorvatska? Vyhněte se kolonám a nepříjemnostem

Kdy vyjet do Chorvatska? Vyhněte se kolonám a nepříjemnostem

0
Kdy vyjet do Chorvatska? Vyhněte se kolonám a nepříjemnostem
Autem do Chorvatska

Už se nemůžete dočkat teplé pláže a osvěžujícího moře v Chorvatsku? Jestli se i vy s rodinou či příteli chystáte na zaslouženou dovolenou, tak možná zrovna přemýšlíte nad tím, kdy bude vlastně ideální na svou cestu vyjet. Rozhodně se totiž stejně jako ostatní chcete vyhnout nepříjemným kolonám a dalším zdržením, které vás na cestě autem do Chorvatska mohou potkat.

Před jízdou si odpočiňte

Když se totiž na stejnou cestu vydají stovky tisíc natěšených turistů, tak je samozřejmé, že to plynulost dopravy může negativně ovlivnit. Mnozí tento problém řeší startem po práci, což vám důrazně nedoporučujeme. Unavený řidič může být nebezpečný posádce i okolí, stejně jako alkohol za volantem. Za volant usedejte pouze odpočinutí, což bývá po pracovním dni jen výjimka. Nabízí se tedy možnost vyjet v sobotu ráno, jelikož se po pracovním týdnu vyspíte a odpočinete si. Jenže tohle zaručeně napadne i další turisty.

Ideální je vyjet v neobvyklou dobu

Dopadá to kolonami a ucpanými vjezdy do rakouských a chorvatských tunelů a mýtných bran. Je také vysoká pravděpodobnost vyprodání dálničních známek na benzínových pumpách. Nejlepší tedy je vydat se během pracovního týdne. V práci si takový únik pravděpodobně budete muset domluvit a chorvatské ubytování většinou se začátkem ubytování během týdne problém nemá. Obrovské množství turistů vyjíždějících o víkendu se vás nebude týkat a vaše cesta bude v ideálním případě probíhat naprosto plynule a svižně.

Sledujte dopravní situaci

Pomůže vám také sledování dopravní situace na vaší trase. Vždy bývají na dálnicích naplánované určité opravy a úpravy, které vyústí ve zúžení či uzavírku. Vy se jim tak můžete vyhnout. Jako nejhorší varianta se dají označit dny v přelomu měsíce července a srpna. Ve velkých spolkových zemí Německa začínají prázdniny a umíte si představit, co obrovská vlna německých turistů s dopravou udělá. Tohle je tedy velké „ne ne“ a během přelomového víkendu vyjíždějte jen v případě nouze.

Velká cena F1 může být velký problém

Omezit by vás mohly také motoristické svátky. Nejspíš si dokážete představit, kolik fanoušků to dokáže dostat na dánici. Nebezpečný časový úsek je 2. až 4. srpna. To je naplánovano hned dvojité ucpání dopravy. Koná se totiž Grand Prix České republiky v Brně a velká cena F1 Maďarska. Trasa Praha-Brno-Bratislava bude tudíž neprůjezdná.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...