Lamborghini Centenario oficiálně!

0
5761

Notice: Undefined index: extension in /DISK3/www/0000/autotrip.cz/www/wp-content/plugins/shortcodes-ultimate/inc/core/tools.php on line 42

Přírůstek do exkluzivní rodiny

Réventón, Venono, Sesto Elemento nebo Aventador J. To je jen skromný výčet jedinečných, limitovaných sérií automobilů s rozzuřeným býkem ve znaku. V průběhu autosalonu ve švýcarské Ženevě se nám představil další kousek do této rodiny exkluzivních supersportů.

 

O příchodu nového Lamborghini Centenaria jsme vás již informovali ve vztahu s videem, které Lambo představilo. Na finální podobu nového skvostu ze Sant'Agaty jsem si ale museli počkat až do jeho slavnostního odhalení a nyní víme, že se to čekání vyplatilo.

 

Pocta zakladateli

Centenario je velkou oslavou stého výročí od narození zakladatele automobilky Ferucia Lamborghini. Ten by byl jistě na tento vůz hrdý. V jeho útrobách pracuje masivní atmosférický dvanáctiválec o výkonu 770 koňských sil.

 

 

Díky tomuto výkonu dokáže sprintovat z 0 na 100 km/h za 2,7 sekundy a maximální rychlost supersportu o hmotnosti 1 520 kg přesahuje hodnotu 350 km/h, čímž se stává nejrychlejším, produkčním automobilem Lamborghini.

 

Foto: Lamborghini

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno