Domů » Videa » Lamborghini Centenario poprvé na trati

Lamborghini Centenario poprvé na trati

0
Lamborghini Centenario poprvé na trati

Supersport k narozeninám

Lamborghini v nedávné době oslavovalo velkolepé výročí. Letos tomu bylo přesně sto let od narození zakladatele této italské automobilky – Ferrucia Lamborghiniho. K tomuto výročí představila automobilka s rozzuřeným býkem ve znaku v Ženevě jedinečný supersport s názvem Centenario.

 

 

Novinka nebo jen upravený Aventador?

Ve zkratce se o Centanariu dá hovořit jako o extrémní verzi známého Aventadora, na jehož základě je vůz postaven. Celou karoserii a monokok vozu netvoří nic jiného než karbonová vlákna. V útrobách Centenaria pracuje nejsilnější motor, který kdy v San’Agatě vznikl. Jedná se o vidlicový dvanáctiválec s atmosférickým plněním o výkonu 759 koňských sil. Díky tomuto mocnému agregátu a extrémně nízké hmotnosti, dokáže Centanario zrychlit z 0 na 100 km/h za 2,8 vteřiny a dosáhnout maximální rychlosti 350 km/h.

 

„Limitovka“ ve stylu Lamborghini

Celkem vznikne pouze čtyřicet exemplářů tohoto supersportu. Dvacet z nich ve verzi kupé a dvacet kabrioletů. A jak hádáte správně, všechny byly zamluveny dávno před zahájením jejich výroby.

 

Na přiloženém videu můžete sledovat tento jedinečný supersport v pohybu, během prezentace pro vybraný okruh novinářů.

 

Foto: youtube.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...