Lamborghini Huracán 610-4 vs Audi R8 V10

0
2205

Koncernový souboj

To, že italské Lamborghini říká automobilce Audi, potažmo koncernu Volkswagen pane, není žádnou novinkou. Stejně tak nikoho nepřekvapí i to, že Lamborghini i Audi využívají mnoho společných součástí.

 

Těmi je například velice podobný systém pohonu všech čtyř kol nebo motor. Například v modelech Lamborghini Huracán LP 610-4 a Audi R8 V10 nalezneme naprosto identický vidlicový desetiválec s výkonem 610 koňských sil a točivým momentem 560 Nm.

 

Právě proto napadlo zástupce polské mutace známého magazínu Top Gear oba zmíněné modely porovnat ve sprintu z na čtvrt míle.

 

Jak jsme již zmínili, oba vozy jsou poháněny stejným agregátem a mají i totožný systém pohonu kol. Odlišují se ale ve své hmotnosti. Audi je se svou váhou 1 454 kg o celých 32 kg těžší. Velké rozdíly nalezneme také v nastavení automatických převodovek a v aerodynamice.

 

Kdo tedy z tohoto souboje vzejde jako vítěz?

 

 

Foto: Youtube.com

 
Sdílejte
Předchozí článekÚchvatný Concept_One míří do sériové výroby s výkonem 1 070 koní!
Další článekMPV vs SUV – Kdo s koho
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here