Domů » Videa » Lamborghini Huracán 610-4 vs Audi R8 V10

Lamborghini Huracán 610-4 vs Audi R8 V10

0
Lamborghini Huracán 610-4 vs Audi R8 V10

Koncernový souboj

To, že italské Lamborghini říká automobilce Audi, potažmo koncernu Volkswagen pane, není žádnou novinkou. Stejně tak nikoho nepřekvapí i to, že Lamborghini i Audi využívají mnoho společných součástí.

Těmi je například velice podobný systém pohonu všech čtyř kol nebo motor. Například v modelech Lamborghini Huracán LP 610-4 a Audi R8 V10 nalezneme naprosto identický vidlicový desetiválec s výkonem 610 koňských sil a točivým momentem 560 Nm.

Právě proto napadlo zástupce polské mutace známého magazínu Top Gear oba zmíněné modely porovnat ve sprintu z na čtvrt míle.

Jak jsme již zmínili, oba vozy jsou poháněny stejným agregátem a mají i totožný systém pohonu kol. Odlišují se ale ve své hmotnosti. Audi je se svou váhou 1 454 kg o celých 32 kg těžší. Velké rozdíly nalezneme také v nastavení automatických převodovek a v aerodynamice.

Kdo tedy z tohoto souboje vzejde jako vítěz?

Foto: Youtube.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nejrychlejší motorka na světě

TOP 10: Nejrychlejší motorky na světě

0
Motorky nejenže poskytují svým jezdcům adrenalinový zážitek, ale některé z nich dosahují rychlosti, které by mohly překvapit i ty největší nadšence rychlých jízd. Zde...