Domů » Pro řidiče » Parkování » Parkování v Praze » Parkování Praha 4 – Kde a za kolik zaparkovat?

Parkování Praha 4 – Kde a za kolik zaparkovat?

0

Parkování v Praze je velmi komplikované pro všechny, kteří město navštíví, ale i pro ty, kteří zde žijí. Tentokrát jsme se zaměřili na problematické parkování v lokalitě Praha 4. Musíte počítat s tím, že i v této lokalitě je parkování velmi obtížné a také někdy velmi drahé. 

Parkování Praha 4 – Kde a za kolik zaparkovat?

Lokalita Praha 4 se táhne od Podolí, Nusle, Michle, Krče, Braník a Lhotky. Patří sem také část Záběhlic a Vinohrad. Městská část Praha 11 s názvem Chodov je také součástí územního obvodu Prahy 4. Praha 4 nabízí různé možnosti, kde se dá zaparkovat. Můžete využít parkovací domy nebo podzemní garáže a také podzemní parkoviště u obchodních center. Další možností jsou veřejná placená parkoviště. V této oblasti se nachází modré parkovací zóny, tudíž je nutné respektovat dopravní dodatkové značky a parkování je nutné zaplatit. Protože pokud nedodržíte všechny předpisy, může se stát, že na vás bude čekat pokuta za parkování.

Parkovací zóny Praha 4

Městská část Praha 4 má zavedené modré parkovací zóny. V některých místech naleznete i fialové neboli smíšené parkování. Jestliže jste návštěvník a chcete zde zaparkovat musíte se řídit pravidly. Tudíž ať už budete parkovat na modrých nebo fialových zónách vždy řiďte dodatkovými dopravními tabulkami, na kterých se dozvíte, v jaké konkrétní zóně se nacházíte a jaká je částka za parkové.

Modré parkovací zóny

Vy jako návštěvník můžete na modré parkovací zóně parkovat až po uhrazení poplatku pouze na časově omezenou dobu.

 • Parkování je možné zaplatit prostřednictvím webové aplikace s názvem Virtuální parkovací hodiny MPLA nebo je možné si stáhnout aplikaci s názvem Parkování v Praze. Aplikace jsou dostupné, jak pro Android, tak i pro uživatele Apple.
 • V městské části Praha 4 je možné stát na modré parkovací zóně maximálně tři hodiny.
 • Cena parkování se většinou pohybuje okolo 40-60 Kč, dle místa.
 • Placené stání v modré zóně je v provozu každý den od pondělí do pátku od 8:00 do 20:00.
 • Avšak se provozní doba může měnit v závislosti na jednotlivých lokalitách.
 • Mimo provozní dobu a čas není parkování v modré zóně regulováno.

Fialové parkovací zóny

Jestliže chce zaparkovat ve fialové zóně v tzv. smíšeném parkování, tak je třeba opět zaplatit parkovné.

 • Parkování je možné zaplatit v parkovacím automatu nebo pomocí aplikace Virtuální parkovací hodiny.
 • Cena parkovného se pohybuje okolo 20 Kč, dle místa.
 • Návštěvníci mohou parkovat na fialové zóně své vozidlo maximálně 12 hodin. Placený parkovací režim se liší podle jednotlivých míst.
 • Základní provozní doba fialové parkovací zóny na Praze 4 je od pondělí do pátku od 8:00 do 20:00
 • Některé lokality mohou mít výjimku.
 • Mimo provozní dobu a čas není parkování ve fialové zóně regulováno.

Parkování Praha 4 bez modrých parkovacích zón

V lokalitách Prahy 11 Chodov a Háje prozatím nejsou zavedené modré parkovací zóny. A proto na těchto místech lze parkovat bez omezení. Praha Krč a Lhotky a některé jejich části jsou také prozatím osvobozeny od parkovacích zón. Ověřit si tyto lokality můžete pomocí mapy od Seznamu.

Pokud hledáte možnosti parkování v lokalitě Praha Chodov, najdete je v našem článku zde.

Obchodní centrum Westfield Chodov nabízí až 3 hodiny parkování zdarma.

Přehled parkovacích zón

Pokud si potřebujete ověřit, zdali se v dané lokalitě nachází modrá nebo fialová zóna, můžete použít mapy od Seznamu. Na Mapy.cz vložte konkrétní ulici a vyhledejte ji. Po přiblížení se zobrazí konkrétní parkovací zóna, včetně bližších informací, kdy je zóna v provozu, jak dlouho je možné parkování a kolik stojí hodina.

Na Seznam mapy najdete přehled všech zavedených parkovacích zón, v konkrétních městských částí Prahy. Městská část Praha 4 sousedí s městskou částí Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 5, Praha 8, Praha 10

Parkovací domy a veřejná parkoviště

Parkoviště P+R Braník 

Parkoviště P+R Braník je rozsáhlé parkoviště, které není hlídané a maximální doba stání je 12 hodin. 

Parkoviště P+R Nusle

Parkoviště P+R Kongresové centrum Praha – Jih 1

P+R parkoviště v Kongresovém centru Praha má celkovou kapacitu okolo 260 parkovacích míst. Denní parkovné je 100 Kč. 

Parkoviště na Mlejnku, ul. Na Mlejnku 992, 147 00 Praha 4

Garáže Pankrác

Garáže Pankrác se nachází na ulici Na Křivině 1371/1, 140 00 Praha 4. Parkování je možné využít krátkodobě, dlouhodobě, parkování v boxu nebo také parkování v uzavřené zóně. Další možností je parkování motorek nebo také nadměrných dodávek. Parkování je na tři hodiny zdarma, poté si za další hodiny musíte zaplatit.

Garáže Pražského Povstání

Garáže Pražského Povstání se nachází na ulici Dačického 2a, 140 00 Praha 4. Lze zde využít krátkodobé, ale i dlouhodobé parkování. Možností jsou také garážové boxy, které jsou samostatně uzamykatelné. V pracovní dny stojí parkování 50 Kč za jednu hodinu. O víkendu nebo ve sváteční den je parkování účtováno částkou 15 Kč za hodinu.

Hlídané parkoviště Podolská Praha 4 – Dvorce

Hlídané parkoviště má k dispozici ostrahu, která nonstop hlídání celé parkoviště. Parkování je možné využít krátkodobě, ale také i dlouhodobě. 

Veřejné parkoviště Poliklinika Budějovická 559/72, 140 00 Praha 4

Veřejné parkoviště Budějovická sekce 1, 140 00 Praha 4

Veřejné parkoviště Budějovická sekce 2, 140 00 Praha 4

Veřejné parkoviště Budějovická sekce 3, 140 00 Praha 4

Veřejné parkoviště Jihlavská, 140 00 Praha 4

Parkování u Arkád a Business parku Kavčí hory – Parking Pujmanové

Parkoviště se nachází na ulici Pujmanové, 140 00 Praha 4. Parkování je možné krátkodobé, dlouhodobé. Cena za započatou jednu hodinu je 40 Kč.

Obchodní centra 

OC Novo Plaza

OC Novo Plaza se nachází na ulici Novodvorská 1800, 142 00 Praha 4. Obchodní centrum nabízí pohodlné a bezplatné parkování, jak v parkovacích garážích, tak i na venkovním parkovišti. Parkování je možné od pondělí do pátku od 6:00 do 23:00.

Arkády Pankrác Praha

OC Arkády Pankrác Praha se nachází na ulici Na Pankráci 86, 140 00 Praha 4. OC nabízí také možnost parkování, první dvě hodiny jsou zdarma, poté každá započatá hodina stojí 40 Kč. 

Obchodní centrum DBK 

OC DBK se nachází na ulici A. Staška 79. Parkování je možné jak krátkodobě, tak i dlouhodobě. Při krátkodobém parkování je možné ve všední dny parkovat jednu hodinu zdarma. O víkendu je to například až tři hodiny zdarma. A každá další započatá hodina je účtována částkou 50 Kč.

BB Centrum Brumlovka 

BB Centrum Brumlovka nabízí možnost veřejného parkoviště. Cena za parkování ve všední dny je 50 Kč za hodinu, o víkendu a ve svátky za 10 Kč za hodinu. 

Další možnosti parkování

V lokalitě Praha 4 se nachází mnoho malých veřejných parkovišť a možností k parkování.

Zdroj: Mapy Google

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...