Domů » Vozidlo » Rozmrazovač zámků: Jak se používá a jak vybrat?

Rozmrazovač zámků: Jak se používá a jak vybrat?

0

Rozmrazovač zámků vyřeší problém se zamrzlým zámkem na dveřích auta. Pokud přes zimu parkujete venku, pořiďte si ho do výbavy. Jak se používá a na co byste si při rozmrazování zámků měli dát pozor?

Rozmrazovač zámků: Jak se používá a jak vybrat?

Vyřešte problém se zamrzlými zámky jednou provždy

Zima před řidiče staví spoustu výzev. Kromě včasného přezutí na zimní pneumatiky či natankování zimní nafty byste se měli připravit i na další možné situace.

Rozmrazovač zámků je elegantním řešením problému, které čas od času překvapí většinu řidičů. Pořídit by si ho měl každý, kdo neparkuje uvnitř, ale venku. Vlivem sněhu a teplot hluboko pod nulou mohou totiž zámky u auta snadno zamrznout. Navíc, nemusí zrovna sněžit. Stačí když naprší, v noci mrzne a potíže jsou na světě.

Kromě oškrabávání namrzlých okének a rychlého ometení střechy je často potřeba něco udělat i s nepoddajným zámkem, který vám nedovolí auto otevřít. Pokud auto otevíráte na dálkové ovládání, vše by mělo být bez problémů. Pokud však odemykáte klíčem a najednou se vám to nedaří, přišel čas na rozmrazovač zámků.

Jak se rozmrazovač zámků používá

Aplikujte tekutinu přímo do zámku. Počkejte minutu až dvě. A znovu zkuste odemknout. Auto otevřete bez problémů. Chemická tekutina v rozmrazovači si se zamrzlými zámky poradí jako nic, zmrzlou vodu rozpustí a zámek krásně promaže. Výhodou je i to, že přípravek prodávají v malých 50 ml baleních, a tak si ho můžete vzít kdykoliv a kamkoliv s sebou.

Jak vybrat rozmrazovač zámků

Chemický rozmrazovač koupíte ve spoustě e-shopů či v kamenných obchodech s autokosmetikou. Můžete se rozhodnout, zda chcete jen malou tubičku, kterou připnete klidně i na klíče, nebo větší lahev. Některé mají malý aplikátor, jiné zase sprej. Existují také produkty, které kombinují rozmrazovač skel a zámků v jednom. Vyřešíte tak dvě mouchy jednou ranou.

Rozmrazovač zámků pro zamrzlá auta

Na co si dát pozor

Rozhodně nedoporučujeme zámky rozmrazovat pomocí zapalovače. Můžete ho poškodit, stejně jako lak u dveří. Někteří lidé raději nahřívají klíče, ovšem u těch zase hrozí, že se roztaví jejich plastová část.

Když už na to přijde, tak lepší je klíček omočit v horké vodě. Jenže stačí jeden špatný pohyb a namočí se elektronika v ovládání. Nedoporučujeme ani místo polévat horkou vodou, při nízkých teplotách akorát zamrzne a ledu budete mít v zámku jednou tolik. Jedinou bezpečnou metodou je zámek ohřát pomocí fénu. Jenže ne vždy máme v dosahu elektrickou zásuvku.

Raději v této oblasti na babské rady a různé vychytávky nedejte. Pořiďte si místo toho spolehlivý rozmrazovač a máte to bez starostí. U těchto přípravků je velká výhoda v tom, že zámek rovnou promažou, a zabrání tak opětovnému zamrzání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články