Domů » Videa » Škoda VisionS zachycena v pohybu!

Škoda VisionS zachycena v pohybu!

0

Škoda VisionS je především designová studie, která nám přináší podobu budoucích zástupců automobilky s okřídleným šípem ve znaku, v segmentu SUV a crossoverů. Při takovýchto designových konceptech bývá zvykem, že vystavovaný vůz je pouze nepojízdná „slupka“. To ale není případ Škody. Každý koncept, který mladoboleslavská automobilka představí, je opravdu plnohodnotné, pojízdné auto.

Škoda VisionS zachycena v pohybu!

 

O tom nám přináší dokonalé svědectví následující video. V něm máme příležitost spatřit koncept velkého, zeleného SUV v pohybu během nakládání na podvalník.

 

 

Kodiaq dorazí již na podzim

Jen pro připomenutí uveďme, že studie VisionS, představená na ženevském autosalonu, je předobrazem velkého SUV, které ponese jméno Kodiaq a bude představeno již na podzimním pařížském autosalonu.

 

VisionS pod svou karoserií ukrývá, jako první škodovka vůbec, hybridní pohonný systém. Ten se skládá ze čtyřválcového, přeplňovaného, zážehového motoru 1,4 TSI a dvojice elektromotorů. První z nich je ukryt v automatické, šestistupňové převodovce DSG a druhý je umístěn v zadní nápravě. Kombinovaný výkon celé této soustavy čítá 225 koňských sil a točivý moment se vyšplhal na 250 Nm. Díky těmto hodnotám, vůz dokáže sprintovat z nuly na sto kilometrů v hodině za 7,4 vteřiny a maximální rychlost dosahuje 200 km/h.

 

 

I přesto, že se jedná o velmi působivé hodnoty z hlediska výkonnosti vozu, udržuje si VisionS i skvělý údaj o spotřebě, který Škoda udává ve výši 1,9 litru na sto kilometrů. Navíc je možné ujet až padesát kilometrů čistě na elektrický pohon.

 

V kabině vozu nalezneme futuristický interiér, ve smetanově bílém provedení. Dominantou kabiny je trojice multimediálních obrazovek. Jedna je uložena přímo před řidičem a nahrazuje klasickou kapličku přístrojů, druhou nalezneme tradičně na středovém panelu a třetí se rozléhá přímo před sedadlem spolujezdce.

 

Foto: Youtube, Škoda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články