Domů » Videa » Škoda VisionS zachycena v pohybu!

Škoda VisionS zachycena v pohybu!

0
Škoda VisionS zachycena v pohybu!

Plnohodnotný vůz, žádná slupka!

Škoda VisionS je především designová studie, která nám přináší podobu budoucích zástupců automobilky s okřídleným šípem ve znaku, v segmentu SUV a crossoverů. Při takovýchto designových konceptech bývá zvykem, že vystavovaný vůz je pouze nepojízdná „slupka“. To ale není případ Škody. Každý koncept, který mladoboleslavská automobilka představí, je opravdu plnohodnotné, pojízdné auto.

 

O tom nám přináší dokonalé svědectví následující video. V něm máme příležitost spatřit koncept velkého, zeleného SUV v pohybu během nakládání na podvalník.

 

 

Kodiaq dorazí již na podzim

Jen pro připomenutí uveďme, že studie VisionS, představená na ženevském autosalonu, je předobrazem velkého SUV, které ponese jméno Kodiaq a bude představeno již na podzimním pařížském autosalonu.

 

VisionS pod svou karoserií ukrývá, jako první škodovka vůbec, hybridní pohonný systém. Ten se skládá ze čtyřválcového, přeplňovaného, zážehového motoru 1,4 TSI a dvojice elektromotorů. První z nich je ukryt v automatické, šestistupňové převodovce DSG a druhý je umístěn v zadní nápravě. Kombinovaný výkon celé této soustavy čítá 225 koňských sil a točivý moment se vyšplhal na 250 Nm. Díky těmto hodnotám, vůz dokáže sprintovat z nuly na sto kilometrů v hodině za 7,4 vteřiny a maximální rychlost dosahuje 200 km/h.

 

 

I přesto, že se jedná o velmi působivé hodnoty z hlediska výkonnosti vozu, udržuje si VisionS i skvělý údaj o spotřebě, který Škoda udává ve výši 1,9 litru na sto kilometrů. Navíc je možné ujet až padesát kilometrů čistě na elektrický pohon.

 

V kabině vozu nalezneme futuristický interiér, ve smetanově bílém provedení. Dominantou kabiny je trojice multimediálních obrazovek. Jedna je uložena přímo před řidičem a nahrazuje klasickou kapličku přístrojů, druhou nalezneme tradičně na středovém panelu a třetí se rozléhá přímo před sedadlem spolujezdce.

 

Foto: Youtube, Škoda

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nehoda v zahraničí

Havárie v zahraničí? Na co byste se měli připravit?

0
Léto je sice za námi, to ale neznamená, že spolu s ním skončily naše výpravy do zahraničí. Tam se můžeme vydat kdykoli během roku, teď...