Domů » Autonovinky » Škoda Superb Scout: za prací i na chalupu?

Škoda Superb Scout: za prací i na chalupu?

0

Mladoboleslavská automobilka Škoda se v poslední době rozhodně nedrží pozadu a neustále nás zásobuje zajímavými novinkami. Teď si můžeme ukázat omlazený Superb, který přijde v několika zajímavých verzích. Na výběr tedy bude klasická obyčejná verze, sportovně laděná Sportline, vyznavače luxusu potěší Laurin & Klement a novinkou ve výpisu bude terénní verze Scout. Tu jsme v minulosti zažili třeba u menší Octavie.

Škoda Superb Scout: za prací i na chalupu?

Na elektrifikaci se nezapomíná

Největší důraz je kladen na to, že s příchodem nového Superbu na trh vstupuje také plug-in hybridní verze. Automobilka Škoda příchod hybridu oznamuje již dlouho, a nyní si ho budeme moci koupit. Dle předběžných informací by ani cena neměla vystřelit do nebeských výšin. Velice nás ale zaujala trošku jiná verze. Ta, která by měla Superb dostat na polní cesty.

Škoda Superb Scout vás možná překvapí

Bavíme se tedy o již zmíněné verzi Scout. Bude to striktně kombík s pohonem všech kol, který dostane oplastování, aby při pohybu mimo zpevněné cesty nedošlo k většímu poškození. Nezapomnělo se ani na zvýšení podvozku, což by mělo pozitivně ovlivnit průchodnost. S vyšší světlou výškou můžeme očekávat nepatrně horší vlastnosti na dálnici.

Benzín nebo nafta? Záleží na vás

Pod kapotou žádné obrovské překvapení nečekejte. Potěší ale fanoušky benzínu i dieselu. Na výběr tedy bude turbodiesel TDI 2.0 o výkonu 140 kW a 400 N.m, jíž bude sekundovat benzínový TSI 2.0 se zajímavými čísly 200 kW a 350 N.m. V obou případech se bude výkon z motoru přenášet na kola přes automatickou převodovku DSG se sedmi rychlostními stupni.

Ochrana vozu je důležitá

Škoda Superb Scout bude stát na pěkných 18 palcových kolech. Se zbytkem začněme pěkně zepředu. Přední nárazník je pozměněn a na jeho spodní straně je kryt v barvě hliníku. Dále na voze najdete plastové podběhy a plastové kryty, jež zabrání poškození dveří a prahů. Dostane také svou speciální bravu, což bude oranžová metalíza s názvem Tangerine.

Foto: Škoda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články