Domů » Autonovinky » Špionážní fotky! Na silnici byla zachycena nová Škoda Octavia

Špionážní fotky! Na silnici byla zachycena nová Škoda Octavia

0

Po silnicích se už prohání tak dlouho očekávaná verze nové Octavie. Jedná se již o čtvrtou generaci, která by podle plánu měla být veřejnosti předvedena ke konci letošního roku. Jak je zřejmé, tak automobilka Škoda testování neodkládá a zřejmě se snaží vychytat všechny možné chybky. Příchod nové generace automobilu Škoda Octavia bude velice zajímavý.

Špionážní fotky! Na silnici byla zachycena nová Škoda Octavia

Prodej započne verzí combi

Vše začne vypuštěním verze combi a po krátké době ji bude následovat liftback. Už z prvních fotek je zřejmé, kam Škoda s tímto vozem míří. Působí nižší a usedlejší, což doplňuje nová linie zadní části. Ta má za následek kompletně rozdílný boční pohled a je to pravděpodobně ta nejvýraznější změna. Tedy hned vyškrtnutí dělených světel a jejich výměnu za klasické. Ve své kategorii bude nová Octavia soupeřit s modernizovaným vozem Toyota Corolla.

Koncern předvedení veřejnosti zdržuje

Podle prvních plánů se měla na konci roku už prodávat. Tento plán ale pohřbilo čekání na platformu MQB. To zdrželo celý koncern Volkswagen a chystané modely čekají na inovovanou elektronickou výbavu. Ta v nové Octavii i Seatu Leon bude podobná jako v připravovaném Volkswagenu Golf. A to je další problém. Žádná z těchto novinek totiž nemůže být předvedena dříve, než u koncernu důležitější Golf.

Nová Škoda Octavia jako elektromobil?

Co se týká motorizací, tak nás asi nabídka nepřekvapí. Nečekejte tedy nic jako u prémiových německých automobilek. Do motorového prostoru se dostanou různé tříválce, čtyřválce typu TSI a naftové agregáty TDI o objemu 1.6 a 2.0 TDI. Tedy motory, které v nabídce Škoda už tak dobře známe. Na co ale nejsme zvyklí, tak to je hybridní technika. Díky platformě od VW přijde mild-hybrid se 48 V a v blízké době možná přijde i plug-in hybrid. Mluví se dokonce i o elektrické Octavii.

Foto: S. Baldauf/SB-Medien

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články