Domů » Srovnání » Top 10 nejrychlejších kombíků světa

Top 10 nejrychlejších kombíků světa

1

Koupě kombíku nemusí být opodstatněna jen jeho praktickými vlastnostmi. Vejde se do něj celá rodina, pes a ještě i velký nákup. Při správném výběru z něj ale dostanete mnohem více. Na trhu je mnoho možností, které již zmíněnou praktičnost spojují i se zábavou a výkonem. A právě na ty se v tomto výběru podíváme.

Top 10 nejrychlejších kombíků světa

10. Škoda Octavia vRS 245 – z 0 na 100 km/h za 6,7 s

Kdo z nás by neznal RS Octavii. Je to nejrychlejší model mladoboleslavské automobilky. Vyznačuje se skromným vzhledem a výbornými vlastnostmi pro každodenní používání. Není na ní nic extra, co by ji zbytečně zvýrazňovalo, tudíž ji můžete bez problému využívat na cesty pro nákup či pro děti do školy. Díky motoru z Golfu GTI má pěkných 242 koní, které se na kola přenášejí přes DSG převodovku.

9. Volvo V90 Twin Engine – z 0 na 100 km/h za 4,8 s

Ne, tohle Volvo nemá dva motory. Je to hybridní automobil, který kombinuje výkon dvoulitrového benzínového motoru přeplňovaného turbem a elektrického motoru. Dohromady tak disponuje výkonem 394 koní. Tedy jen v tom případě, že má nabité baterie. V plné síle je tak rychlejší než Porsche Boxster.

8. Alpina B3 S Biturbo – z 0 na 100 km/h za 4,3 s

Alpiny jsou prostě takové BMW M modely dotažené do dokonalosti. Tuto B3 pohání řadový šestiválec se dvěma turby a objemem 3 litry. Výsledkem tak je 434 koní posílaných na zadní kola. A to je na rodinný kombík více než pěkné.

7. Mercedes-AMG C63 S AMG – z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy

Snad nenajdeme jedinou věc, která tomuto vozu chybí. Pod kapotou je osmiválec, má výborné jízdní vlastnosti, je prostorný a je vybaven moderním interiérem. A je také zatraceně rychlý. Napomáhá mu k tomu V8 o objemu 4,0 litru s výkonem 503 koní.

6. Audi RS 4 Avant – z 0 na 100 km/h za 4,1 s

Je jen o vlásek rychlejší než předchozí C63. Stačí mu k tomu dvakrát přeplňovaný šestiválec. Možná to není nejlépe vypadající Audi, ale jeho jízdní vlastnosti se nedají zpochybnit. Oficiálně je zrychlení na 100 km/h za 4,2 s. Mnohým lidem se ale podařilo dostat pod 4 sekundy.

5. Porsche Panamera Turbo Sport Turismo – z 0 na 100 km/h za 3,8 s

Tato verze s přeplňovaným motorem V8 ale není to nejlepší Porsche, které v tomto žebříčku uvidíte. Tahle skoro dvoutunová Panamera má 550 koní, díky čemuž brzdou provozu rozhodně není.

4. Audi RS6 Performance – z 0 na 100 km/h za 3,7 s

Pro některé je tohle ta nejlépe vypadající Audi. Pohání ji V8 o objemu 4,0 litru, která zajišťuje výkon 597 výkon. V případě vybavení karbon-keramickými brzdami se elektronický omezovač posune až na 304 km/h. Díky pohonu všech kol je lehce zvládnutelné i ve ztížených podmínkách a uvnitř si nikdo nebude stěžovat na nedostatek místa.

3. Alpina B5 Biturbo – z 0 na 100 km/h za 3,6 s

Stojí na základu BMW M5 a čísla jsou naprosto úchvatná. Výkon 600 koní, V8 s objemem 4.4 litru a 2 turby, pohon 4 kol a zrychlení na 100 km/h za 3,6 sekund. Maximální rychlost je 324 km/h a celý tento klenot stojí na 20-palcových kolech. U tohoto kombíku jsou v příplatkové výbavě dokonce i keramické brzdy.

2. Mercedes-AMG E63 S – z 0 na 100 km/h za 3,5 s

Největší osobní luxusní automobil od Mercedesu, který má pod kapotou V8. Dvojité přeplňování a pohon všech kol jsou zárukou bleskové akcelerace. Tyto vozy jsou známé tím, jak lehce a zábavně se s nimi driftuje.

1. Porsche Panamera Turbo S e-Hybrid Sport Turismo – z 0 na 100 km/h za 3,4 s

Tohle je to Porsche, o kterém byla dříve zmínka. Váží 2,3 tuny, pohání ho V8, výkon je 671 koní, je to hybrid a má neskutečně dlouhý název. Tohle auto je prostě přehnané po všech stranách a právě to ho dělá výjimečným.

Bonus: Tesla Model S Shooting Brake – z 0 na 100 km/h za 2,8 s

Nemůžeme ho zavést do našeho žebříčku, protože se jedná o pouhý jeden model. Šikovný muž z Norfolku ho postavil na Model S P90D. Je to specialista na karbon, a úpravy prý nijak nerozhodily vlastnosti vozu.

Foto: Top Gear

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články