Domů » Srovnání » TOP 5 nejpomalejších aut světa: Když se zrychlení počítá na dny

TOP 5 nejpomalejších aut světa: Když se zrychlení počítá na dny

0

Síla, rychlost a pohodlí většinou řadí na první místo v seznamu způsobů, jak se automobilky snaží upoutat pozornost kupujícího. Období prosperity vede k luxusním prvkům, jakými může být třeba klimatizace, útulné interiéry s ambientním osvětlením, střešní okna a systémy pro zabavení posádky během dlouhých cest. Denní dojíždění do práce také znamená, že množství lidí tráví více času ve svých automobilech než třeba v domácnostech. Rychlá bezpečná auta nám umožňují stáhnout tento čas na minimum. Pojďme ale společně prozkoumat opačný konec spektra. To si oblíbili hlavně lidé, kteří se autem dostávají z bodu A do bodu B. A tyto rychlost je nějak výrazně nezajímá.

TOP 5 nejpomalejších aut světa: Když se zrychlení počítá na dny
Renault Twizy

Peel P50

Jestli rádi štvete ostatní účastníky provozu svou pomalou jízdu, tak v Peel P50 se můžete plazit opravdovým šnečím tempem. Možná budete brzdit i cyklisty. Peel P50 je svým způsobem zajímavé. Stojí pouze na třech kolech a jeho délka je 104 centimetrů a šířka 130 cm. P50 také získal Guinnessův světový rekord pro nejmenší vyráběné auto. Připomíná spíše legrační červená a žlutá hrací auta, která se proslavila v osmdesátých a devadesátých letech. Ale i ty mají čtyři kola. Pokud budete spěchat na schůzku v kanceláři, tak to raději vzdejte. Díky své nízké hmotnosti, malému designu a motoru z mopedu jen těžko překročí rychlost 56 kilometrů v hodině. A samozřejmě se v něm snažte vyhýbat slepému úhlu. Bezpečnost není u Peel P50 vysoká. Jestli se vlastně o bezpečnosti dá mluvit.

Peel P50
Peel P50

Aixam Coupe

Aixam Coupe je nepochybně nejlépe vypadající vůz na tomto seznamu. S roztomilým výkonem 5,6 koňských sil se budete muset hodně snažit, abyste zažili alespoň trošku zábavy na cestě. Můžete se tady ale zabavit jízdou, kdy se budete snažit minimalizovat spotřebu paliva. Když ho ale porovnáme s Peel P50, tak se svými dvěma dveřmi, čtyřmi pneumatikami a dokonce i malým prostorem v kufru je Aixam o několik světelných let před Peel P50. Ptáte se na rychlost Aixamu Coupe? Ke zrychlení z 0 na 100 km/h žádné oficiální data ani nenajdete.

Aixam Coupe
Aixam Coupe

Tata Nano

Ušetřit benzín, čas, peníze a body je možné s tímto indickým mini vozem. Všechny vtipy stranou, pokud se do toho vozu dostanete. tak buďte velmi opatrní. Tata Nano narazil na některé nefunkční bezpečnostní systémy pozdě a jeho generální ředitel byl odsouzen za to, že tyto problémy včas nenechal odstranit. Pokud se navzdory těmto informacím v nejbližší době ocitnete v Tata Nano, možná vás uklidní, že v tomto voze nemusíte být uvězněni sami. Je to jediné auto na tomto seznamu s velkými čtyřmi dveřmi.

Tata Nano
Tata Nano

Renault Twizy

Sníte někdy o tom, že byste se po městě projížděli ve velkém kočárku? O rychlost se tady přece vůbec nabudeme zajímat. Jak rychle zrychlí na 100 km/h? Nikdy. Ale za název jazykového twisteru a neobvyklý design můžete získat zajímavé komplimenty. Představte si lepší golfový vozík, navržený mimozemšťany a v podstatě bez dveří. Tak, a takhle navrhnete Renault Twizy. S maximální rychlostí 17 km/h a výkonem 17 koní je jedním z nejsilnějších vozů na seznamu nejpomalejších vozidel. Než dáte dohromady nějaké plány, tak se podívejte do aplikace počasí, protože tento mini vůz bez dveří znemožňuje cestování v nepříznivém počasí.

Renault Twizy
Renault Twizy

Volkswagen Super Beetle Convertible

Nyní se vlastně musíme zamyslet nad tím, jak se dokázal Volkswagen dostat na seznam nejpomalejších aut na světě? Vždyť už v té době disponoval turbem přeplňovanými motory. I když tento Volkswagen Beetle Convertible z roku 1973 zanechá ostatní na tomto seznamu v prachu, tak zrychlení z nuly na sto celých 23,7 je bolestivě pomalé. I když to nemusí znít jako dlouhé čekání, tak automobiloví nadšenci vědí, že takový čas je vlastně smutný. Ale kabriolet Super Beetle vás dokáže zaujmout něčím jiným. Je kultovní, roztomilý, pohodlný, stylový, poutavý a zábavný při řízení. Složte střechu dolů, ucítíte vánek ve vlasech a už nikdy nepřekročíte rychlostní limit.

Volkswagen Beetle Convertible
Volkswagen Beetle Convertible

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články