Domů » Srovnání » TOP 5 nejzábavnějších vozů s výkonem do 100 kW – Jaké to jsou?

TOP 5 nejzábavnějších vozů s výkonem do 100 kW – Jaké to jsou?

0

Proč mnohé přitahují právě slabší auta a nejezdí raději pouze výkonnými? Vždyť dnes už není problém koupit auto s výkonem kolem 200 kW, kde už se při svižnější jízdě po okresce budete pěkně hýbat kupředu. Při jízdě ve slabším autě se totiž výrazně snadněji a rychleji dostanete na limity a tam je jízda přece nejvíce zábavná. Tyto vozy jsou také méně nákladné na provoz a v mnoha případech si je můžete poměrně snadno upravit podle svého gusta. Pojďme se tak podívat na výběr nejlepších aut s výkonem do 100 kW na českém bazaru.

TOP 5 nejzábavnějších vozů s výkonem do 100 kW – Jaké to jsou?
Peugeot 205 GTI

Mazda MX-5

každému snad muselo být jasné, že v tomto výběru v žádném případě nebude chybět Mazda MX-5. Tato legenda mezi malými sportovními vozy má obrovskou fanouškovskou základnu. Pořád nechápete, proč je tento vůz tak zajímavý? Mazda MX-5 poskytuje řidiči obrovské množství zábavy při řízení, má výborné jízdní vlastnosti je skvěle vyvážená. Je to dokonalý příklad toho, že k zábavě přemíru výkonu nepotřebujete. Pokud tedy hledáte nějakou víkendovku, tak by právě MX-5 na seznamu chybět neměla.

Mazda MX-5
Mazda MX-5

Alfa Romeo Spider

Někdy také označována jako „Ferrari junior“. K italským vozům patří hlavně nádherný zvuk a stylový vzhled. Tato očekávání naplníte právě s Alfou Spider. Zajímavá je také svou cenou, ale dejte si pozor na to, že pokud budete dlouho čekat, tak si nejspíš připlatíte. Ceny pěkných kousků jdou totiž jen nahoru. Dá se říct, že v aktuální době jsou jejich ceny na minimu. Alfa Romeo Spider vás zaujme skvělým motorem, perfektními jízdními vlastnostmi a vyspělou technikou.

Alfa Romeo Spider
Alfa Romeo Spider

Peugeot 205 GTI

Peugeot 205 GTI je naprostá ikona mezi malými vozy. Už podle vzhledu je jasné, že s tímto obratným malým vozem bude spousta zábavy. V nabídce automobilky vydržel jen deset let, ale na trhu s ojetými auty je vyhledáván dodnes. A najít pěkný zachovalý kousek není nic jednoduchého. Verze GTI disponují upraveným motorem a podvozkem, aby vám zajistili co nejvíce zábavy na vaší oblíbené okresce nebo na okruhu.

Peugeot 205 GTI
Peugeot 205 GTI

Audi Coupé GT

Když se bavíme o Audi Coupe GT, tak si nejde nevzpomenout na legendární skupinu B a Audi S1. Pod kapotou najdete legendární pětiválec Audi s nezapomenutelným zvukem. Tyto auta se i ve vyšších rychlostech cítí jako doma a vy si tak můžete užít rychlejší přesuny bez toho, aby auto působilo nervózně. Group B má prostě hluboko v sobě.

Audi Coupé GT
Audi Coupé GT

Toyota Corolla AE86

Legendární japonské auto, které má kořeny hluboko v driftování. Toyota Corolla GT, jež disponuje interním označením AE86, má po celém světě tisíce fanoušků, kteří tento vůz přímo uctívají. Japonský sporťák má přitom poměrně jednoduchou koncepci. Motor najdete vepředu a poháněna jsou zadní kola. Výkon se pohyboval od 77 do 92 kW, což ale na takto lehký vůz krásně stačí. Podle majitelů je automobil v zatáčkách zcela neutrální a záleží tedy jen na vás, kam ho nasměrujete.

Toyota Corolla AE86
Toyota Corolla AE86

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...