Domů » Videa » VIDEO: Tatra znovu nepřekonatelná

VIDEO: Tatra znovu nepřekonatelná

0
VIDEO: Tatra znovu nepřekonatelná

O tom, že Tatra nezná bratra nás automobilka z Kopřivnice znovu přesvědčila se svým modelem 810 4×4. Stalo se tak v Ostravě, kde byla pro tento účel postavena speciální překážka. A ta byla tak extrémní jak jen může být. Jednalo se o 33 metrů dlouhou vlnu, která měla v nejvyšším bodě metrů sedm. Hlavní výzvou byl úhel výjezdu a následného sjezdu. Při výjezdu musela Tatra překonat stoupaní 45 stupňů a klesání bylo ještě o deset stupňů prudší. 810 4×4 s Liborem Václavíkem za volantem to zvládla bez potíží a vytvořila tak nový světový rekord.

Pokud si nemůžete tak prudké stoupání představit, tak tady máte údaj pro porovnání. Na klasické komunikaci je úsek označen jako nebezpečný již při sklonu 10%. Tatra navíc dokázala překážku projet z obou stran. Pokud si myslíte, že překážku zvládnete také, tak se vydejte do Ostravy. Nachází se na polygonu Libros a jmenuje se Brut Monster.

5

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Utahovací moment kol

Utahovací moment kol – Jak správně utahovat kola?

0
Výměna pneumatik před zimou se opět blíží. Řada řidičů s přezutím míří do pneuservisů, někteří ale chtějí ušetřit, a proto si raději mění gumy sami....