Domů » Autosalony » Volkswagen Phideon – Exkluzivní limuzína pro Čínu

Volkswagen Phideon – Exkluzivní limuzína pro Čínu

0

Letošní autosalon ve švýcarské Ženevě byl doslova plný velkých překvapení. Tím největším se bezesporu stala velká luxusní limuzína, jenž byla odhalena na stánku Volkswagenu.

Volkswagen Phideon – Exkluzivní limuzína pro Čínu

Ptáte se proč bylo odhalení této limuzíny takovou „bombou“? To je jednoduché. Volkswagen zkrátka o této novince nikomu nic neříkal. Nevěnoval se zbytečné mediální činnosti a soustředil se jen a jen na práci. Volba nechat nevykřikovat „velkohubá“ prohlášení a nechat za sebe promluvit činy se zkrátka vyplatila a všem přihlížejícím při pohledu na nový spadla brada.

O příchodu nástupce Volkswagenu Pheaton se hovořilo delší dobu. Po obrovské aféře dieselgate ale automobilka tyto spekulace odmítala a měla do jisté míry pravdu. Nové, luxusní vlajkové lodě jsme se sice od Volkswagenu dočkali, zakoupit si ji ale budou moci pouze zákazníci, žijící v „Říši středu“.

Elegantní velikán

Čínští zákazníci jsou pověstní tím, že preferují automobily větších vnějších rozměrů. Phiedeon jim v tomto směru bude náramně vyhovovat! Tato limuzína je postavena na základě platformy MBL s obrovským rozvorem tři metry. Na délku vůz měří 505 cm, na výšku 148 cm a 187 cm na šířku.

Pod kapotou Phiedonu dřímá třílitrový motor V6 o výkonu 220 kW a s točivým momentem 440 Nm. Výkon je přenášen skrze automatickou převodovku na všechna čtyři kola pomocí pohonu 4Motion.

Mluvíme o velké limuzíně, která se v Číně stane vlajkovou lodí automobilky. Je tudíž jasné, že v Phiedonu nalezneme téměř nekonečný zástup jízdních asistentů, senzorů, okolních kamer, multimediálních systémů a dalších „serepetiček“. Za zmínku ale stojí i mnohé prvky, který Volkswagen do Phiedonu nainstaloval a ve vozech konkurence je často nespatříme. Mezi tuto výbavu patří například elektronické dovírání dveří, vyhřívaná, odvětrávaná sedadla s masážními funkcemi nebo tříbarevné osvětlení interiéru.

Foto: Volkswagen

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články