Domů » Autosalony » Volkswagen Phideon – Exkluzivní limuzína pro Čínu

Volkswagen Phideon – Exkluzivní limuzína pro Čínu

0
Volkswagen Phideon – Exkluzivní limuzína pro Čínu

Největší překvapení Ženevy

Letošní autosalon ve švýcarské Ženevě byl doslova plný velkých překvapení. Tím největším se bezesporu stala velká luxusní limuzína, jenž byla odhalena na stánku Volkswagenu.

 

Ptáte se proč bylo odhalení této limuzíny takovou „bombou“? To je jednoduché. Volkswagen zkrátka o této novince nikomu nic neříkal. Nevěnoval se zbytečné mediální činnosti a soustředil se jen a jen na práci. Volba nechat nevykřikovat „velkohubá“ prohlášení a nechat za sebe promluvit činy se zkrátka vyplatila a všem přihlížejícím při pohledu na nový spadla brada.

 

O příchodu nástupce Volkswagenu Pheaton se hovořilo delší dobu. Po obrovské aféře dieselgate ale automobilka tyto spekulace odmítala a měla do jisté míry pravdu. Nové, luxusní vlajkové lodě jsme se sice od Volkswagenu dočkali, zakoupit si ji ale budou moci pouze zákazníci, žijící v „Říši středu“.

 

 

Elegantní velikán

Čínští zákazníci jsou pověstní tím, že preferují automobily větších vnějších rozměrů. Phiedeon jim v tomto směru bude náramně vyhovovat! Tato limuzína je postavena na základě platformy MBL s obrovským rozvorem tři metry. Na délku vůz měří 505 cm, na výšku 148 cm a 187 cm na šířku.

 

Pod kapotou Phiedonu dřímá třílitrový motor V6 o výkonu 220 kW a s točivým momentem 440 Nm. Výkon je přenášen skrze automatickou převodovku na všechna čtyři kola pomocí pohonu 4Motion.

 

Mluvíme o velké limuzíně, která se v Číně stane vlajkovou lodí automobilky. Je tudíž jasné, že v Phiedonu nalezneme téměř nekonečný zástup jízdních asistentů, senzorů, okolních kamer, multimediálních systémů a dalších „serepetiček“. Za zmínku ale stojí i mnohé prvky, který Volkswagen do Phiedonu nainstaloval a ve vozech konkurence je často nespatříme. Mezi tuto výbavu patří například elektronické dovírání dveří, vyhřívaná, odvětrávaná sedadla s masážními funkcemi nebo tříbarevné osvětlení interiéru.

 

Foto: Volkswagen

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...