Rozmrazovač zámků vyřeší problém se zamrzlým zámkem na dveřích auta. Pokud přes zimu parkujete venku, pořiďte si ho do výbavy. Jak se používá a na co byste si při rozmrazování zámků měli dát pozor?
Vyřešte problém se zamrzlými zámky jednou provždy
Zima před řidiče staví spoustu výzev. Kromě včasného přezutí na zimní pneumatiky či natankování zimní nafty byste se měli připravit i na další možné situace.
Rozmrazovač zámků je elegantním řešením problému, které čas od času překvapí většinu řidičů. Pořídit by si ho měl každý, kdo neparkuje uvnitř, ale venku. Vlivem sněhu a teplot hluboko pod nulou mohou totiž zámky u auta snadno zamrznout. Navíc, nemusí zrovna sněžit. Stačí když naprší, v noci mrzne a potíže jsou na světě.
Kromě oškrabávání namrzlých okének a rychlého ometení střechy je často potřeba něco udělat i s nepoddajným zámkem, který vám nedovolí auto otevřít. Pokud auto otevíráte na dálkové ovládání, vše by mělo být bez problémů. Pokud však odemykáte klíčem a najednou se vám to nedaří, přišel čas na rozmrazovač zámků.
Jak se rozmrazovač zámků používá
Aplikujte tekutinu přímo do zámku. Počkejte minutu až dvě. A znovu zkuste odemknout. Auto otevřete bez problémů. Chemická tekutina v rozmrazovači si se zamrzlými zámky poradí jako nic, zmrzlou vodu rozpustí a zámek krásně promaže. Výhodou je i to, že přípravek prodávají v malých 50 ml baleních, a tak si ho můžete vzít kdykoliv a kamkoliv s sebou.
Jak vybrat rozmrazovač zámků
Chemický rozmrazovač koupíte ve spoustě e-shopů či v kamenných obchodech s autokosmetikou. Můžete se rozhodnout, zda chcete jen malou tubičku, kterou připnete klidně i na klíče, nebo větší lahev. Některé mají malý aplikátor, jiné zase sprej. Existují také produkty, které kombinují rozmrazovač skel a zámků v jednom. Vyřešíte tak dvě mouchy jednou ranou.
Na co si dát pozor
Rozhodně nedoporučujeme zámky rozmrazovat pomocí zapalovače. Můžete ho poškodit, stejně jako lak u dveří. Někteří lidé raději nahřívají klíče, ovšem u těch zase hrozí, že se roztaví jejich plastová část.
Když už na to přijde, tak lepší je klíček omočit v horké vodě. Jenže stačí jeden špatný pohyb a namočí se elektronika v ovládání. Nedoporučujeme ani místo polévat horkou vodou, při nízkých teplotách akorát zamrzne a ledu budete mít v zámku jednou tolik. Jedinou bezpečnou metodou je zámek ohřát pomocí fénu. Jenže ne vždy máme v dosahu elektrickou zásuvku.
Raději v této oblasti na babské rady a různé vychytávky nedejte. Pořiďte si místo toho spolehlivý rozmrazovač a máte to bez starostí. U těchto přípravků je velká výhoda v tom, že zámek rovnou promažou, a zabrání tak opětovnému zamrzání.