Domů » Vozidlo » Kolik stojí přezutí pneumatik na zimní?

Kolik stojí přezutí pneumatik na zimní?

0

K podzimu neodmyslitelně patří přezouvání aut na zimní pneumatiky. Je to každoroční záležitost, která se některým líbí méně než jiným. I pokud vám přezouvání na zimní pneumatiky připadá zbytečné, tak je nařízeno zákonem, tudíž vám nic jiného nezbývá. Můžete se ale snažit na jejich přezutí ušetřit.

Kolik stojí přezutí pneumatik na zimní?

Přezutí pneumatik se nevyhnete

V závislosti na vyhlášce jsou zimní pneumatiky povinné v období od 1. listopadu do 31. března. Pravidla jsou jasná. Užitková a osobní auta musejí mít zimní pneu na všech čtyřech kolech a jejich vzorek nesmí klesnout pod 4 milimetry. Přezouváme nejpozději ve chvíli, kdy teploty klesnou pod 7 stupňů nad nulou.

Kolik tedy přezutí stojí?

Pokud kola přezouváte (to znamená výměnu gum na ráfcích), tak se musí provést i vyvážení kol. To je velice důležité, neboť to zajišťuje dobré jízdní vlastnosti a rovnoměrné sjíždění pneumatiky, což dále prodlužuje životnost. V tomto případě vás přezutí sady kol bude stát přibližně 600 až 1200 Kč. Ceny se liší dle velikosti a typu pneumatik. Mnohé servisy vám také nabídnou možnost uskladnění vašich letních pneumatik. Ušetříte tak doma místo a nebudou vám překážet. Cena za uskladnění na měsíc se pohybuje někde na 200 Kč.

Pokud chcete vyměnit pouze disky za disky s případným vyvážením, cena se bude pohybovat přibližně mezi 400 až 800 Kč.

Výměna kol svépomocí

Ve druhém případě můžete mít dvě sady kol a můžete svépomocí přehodit letní za zimní. V tomto případě si dejte dobrý pozor na stav pneumatik. Přeměřte si hloubku vzorku, což můžete nejlépe udělat měrkou. Pokud ji nemáte, tak na pneumatice najděte speciální rysky, ke kterým by se pneu neměla sjet. Životnost pneumatik je kolem čtyř až pěti let. Vizuálně si je také dobře prohlédněte a zkontrolujte jejich stav. Hledejte nejrůznější puchýře, boule či poškozená místa. Pokud něco takového najdete, tak je na čase vybrat si nové zimní pneumatiky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články