Domů » Autosalony » Autosalon Frankfurt – KIA Optima GT

Autosalon Frankfurt – KIA Optima GT

0
Autosalon Frankfurt – KIA Optima GT

Kia Optima GT: zaměřeno na rychlost

Kia se konečně rozhoupala k tomu, aby více posílila své zamření na sportovní vozy. Zbraní k tomu se jí stává nová Kia Optima GT, kterou představila na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Jedná se o sportovně laděný sedan, který podle slov automobilky obdrží ostřejší adaptivní podvozek, vetší brzdy a zajímavější kola. Změní se také podoba vozu, zejména přední část, která bude více, agresivnější. K celkovému sportovnímu vzhledu přispěje také decentní bodykit díky kterému vůz obdrží nárazník s lipem, prahové nástavce, difuzor zadního nárazníků a oválné koncovky výfukového systému. Ostře laděný bude i interiér vozu, aby měl řidič sportovní pocit i ve voze. Větší podrobnosti však nejsou známy.
K pohonu této střely poslouží turbodmychadly přeplňovaný benzínový přímovstřikový motor T-GDI, který poskytne výkon 180 kW. Vůz by měl zvládnou zrychlit z nuly na sto za 7,4 sekundy.

Foto: topspeed.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...