Domů » Cestování » Dálniční známky a poplatky » Dálniční poplatky Anglie 2024

Dálniční poplatky Anglie 2024

0

Na rozdíl od jiných evropských zemí, v Anglii není potřeba dálniční známka. V Anglii je zpoplatněný jen jeden dálniční úsek, a to M6. Dále jsou zpoplatněny přejezdy některých mostů a tunelů nebo také vjezdy do velkých měst, konkrétně do centra Londýna a Durhamu.

Dálniční poplatky Anglie 2024

Dálnice M6, která je nedaleko Birminghamu je jednou ze zpoplatněných dálnic, kde se vybírá mýtné. Všechny motocykly, osobní automobily do 3,5 tuny, ale také nákladní vozidla nad 3,5 tuny a kamiony musí zaplatit mýtné. Platba probíhá platebními kartami, palivovými kartami nebo elektronickým systémem TAG.

Centrum Londýna a další čtvrti jsou zpoplatněny z důvodu nadměrného přeplnění a přetížení silnic a také pro zlepšení kvality ovzduší. Obecně se vybírají poplatky Congestion Charge (vstupní poplatek za přetížení), poplatky ULEZ (Ultra Low Emission Zone) neboli zóna s velmi nízkými emisemi a dále poplatek LEZ (Low Emission Zone).

Cena a platnost anglických dálničních poplatků 2024

V současnosti se ve Velké Británii mýtné vybírá pouze na dálnici M6, která je severně od Birminghamu. Na ostatních dálnicích se mýtné nevybírá a jsou tak zdarma. Výše poplatků na této dálnici je závislá podle kategorie vozidla. 

Kde se platí? Mezi křižovatkami T6 a T7 (směr na sever) a mezi křižovatkami T4 a T3 (směr na jih) jsou mýtné zóny pro hlavní vozovku („hlavní trať“). Pokud vyjíždíte na křižovatkách T3, T4, T5 nebo T6, jsou mýtné zóny („křižovatka“) hned po opuštění hlavní vozovky.

Dny v týdnuMotocykl -Třída 1Osobní automobil do 3,5 tuny – Třída 2Osobní automobil s přívěsem – Třída 3
Hlavní linie 4,30 GBP8,90 GBP12,90 GBP
Křižovatka3,00 GBP5,80 GBP8,70 GBP

Jednoduchou kalkulačku mýtného najdete na oficiálním webu provozovatele dálnice M6 m6toll.co.uk.

Na základě mýtného na dálnici M6, je ve Velké Británii stanovena tato kategorie vozidel, dle kterých se výše mýtného liší:

 • Kategorie 1 – Motocykly.
 • Kategorie 2 – Osobní vozidla, které mají výšku první nápravy méně než 1,3 metrů.
 • Kategorie 3 – Osobní vozidla s přívěsem, které mají výšku první nápravy méně než 1,3 metrů.
 • Kategorie 4 – Dodávky, nákladní a obytné vozy, které mají výšku první nápravy 1,3 metrů nebo více.
 • Kategorie 5 – Kamiony a další velké nákladní vozy, které mají výšku první nápravy 1,3 metrů nebo více.

Pokud hledáte podrobnou mapu zpoplatněné dálnice M6 najdete ji na oficiálních stránkách m6toll.co.uk

Mapa zpoplatněné dálnice M6
Zdroj: m6toll.co.uk

Jak zaplatit mýtné v Anglii

Jak již bylo zmíněno, cena mýtného na dálnici M6 je závislá na kategorii vozidla. Úsek dálnice M6 má celkem 8 mýtných stanic. Pozor, některé úseky nemají mýtné stanice, a tak je třeba mýtné zaplatit předem nebo dodatečně do druhého dne přes internet. Když se blížíte k mýtným branám, sledujte symboly, které vás nasměrují do příslušného jízdního pruhu pro váš preferující způsob platby mýtného. 

Platba platební kartou

Mýtné je možné zaplatit jednoduše, a to platební kartou. Akceptovány jsou platební karty jako Visa, Mastercard, American Express a Maestro. Další možností jsou také tankovací karty, například Euroshell nebo DKV.

Elektronické mýtné TAG

V Anglii je automatický systém pro elektronickou platbu mýtného zajištěn prostřednictvím systému TAG. Systém je vhodný pro ty, co se pohybují ve Spojeném království častěji. Funguje to jednoduše, stačí si zakoupit palubní jednotku, kterou umístíte na vnitřní stranu čelního skla. 

Díky zařízení je pak automaticky při průjezdu mýtnou branou zaznamenáno vozidlo a také výše mýtného. Dálniční poplatky jsou pak automaticky strhávány přímo z bankovního účtu. Výhodou automatického systému TAG je poskytnutá sleva až 5 % na mýtné, vyhrazený jízdní pruh, kde není třeba zastavovat ani čekat na platby. Další výhodou je i to, že máte kompletní přehled o platbě za mýtné. Více informaci a objednání zařízení najdete na m6toll.co.uk.

cestovní pojištění

Srovnání cestovního pojištění online

Při cestě do zahraničí nezapomeňte na cestovní pojištění. Pomůžeme vám srovnat nabídky všech pojišťoven a vybrat tu nejvýhodnější. Ušetřete až 50 % z ceny cestovního pojištění.

Zpoplatněný vjezd do centra Londýna

Londýn je hlavní město Velké Británie, a díky svému obrovskému zatížení dopravy zavedlo speciální poplatky, a to za vjezd do centra města a také zavedení přísných emisních zón. Zpoplatněný vjezd do Londýna je automatizován pomocí speciálního softwaru pro rozpoznávání registračních značek. Nechybí ani kamery, které monitorují všechny vjezdy a výjezdy na silnicích uvnitř zpoplatněných zón.

Congestion Charge – vstupní poplatek za přetížení

Congestion Charge je tzv. vstupní poplatek za přetížení, který je vybírán při vjezdu do centra Londýna. Vztahuje se na všechna motorová vozidla. Motocykly mají vjezd do této oblasti zdarma. Výše poplatku činí 15 GBP a platí se každý den za cestu, od pondělí do pátku od 7:00 do 18:00, o víkendu a o státních svátcích od 12:00 do 18:00. Poplatek se neplatí od 25. prosince do 1. ledna. 

Poplatek stačí zaplatit jen jednou denně, bez ohledu na to, kolikrát ve stejný den vjedete do placené zóny Londýna

 • Konkrétní vymezení oblasti včetně vyhledávání ulic a dalších míst, najdete na oficiálním webu tfl.gov.uk
 • Nejjednodušším způsobem je nastavení automatické platby přes Auto Pay
Mapa Zóny Congestion Charge (vstupní poplatek za přetížení)
Zdroj: tfl.gov.uk

Ultra Low Emission Zone (ULEZ) – Zóna s velmi nízkými emisemi

Pro zlepšení kvality ovzduší v centru Londýna byla roku 2019 zavedena ULEZ – Ultra Low Emission Zone. Tato zóna je platná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, s výjimkou dne 25. prosince (Štědrý den). Denní poplatek je ve výši 12,50 GBP. 

Zóna v současnosti pokrývá všechny londýnské oblasti v rámci severní a jižní okružní komunikace. Silnice A406 (severní okruh) a A205 (jižní okruh) již nejsou zavedeny do ULEZ zóny.

Poplatek Ultra Low Emission Zone se platí za vjezd do vytyčených zón, konkrétní vymezení ULEZ najdete na oficiálním webu tfl.gov.uk.

Mapa zóny s velmi nízkými emisemi v Londýně (Ultra Low Emission Zone ULEZ)
Zdroj: tfl.gov.uk

A kdo ULEZ musí zaplatit? Pokud vaše vozidlo nesplňuje přísné emisní normy je nutné si vjezd do vytyčených zón Londýna zaplatit. ULEZ zóna platí pro osobní automobily, motocykly, dodávky a speciální vozidla od 3,5 tuny a včetně, dále minibusy do 5 tun. Poplatek zaplatí řidiči za nesplnění těchto emisních norem:

 • EURO 3 u motocyklů.
 • EURO 4 u benzínových vozidel.
 • EURO 6 u dieselových vozidel.

Lze se také orientovat podle roku výroby vozidla:

 • EURO 3 se vztahuje pro všechny motocykly vyrobené v roce 2007.
 • EURO 4 se vztahuje pro všechna vozidla vyrobená v roce 2004 a lehké dodávky v roce 2006.
 • EURO 6 se vztahuje na všechny nové těžké motory pro nákladní vozidla a autobusy od ledna 2014, září 2015 pro osobní automobily a lehké dodávky, v září 2016 pro větší dodávky do 3,5 tuny. 

Low Emission Zone (LEZ) – Nízkoemisní zóna

Vjezd vozidel nad 3,5 tuny je do Londýna regulován pomocí LEZ neboli Low Emission Zone. Tato zóna LEZ pokrývá většinu Londýna a funguje 24 hodin denně, každý den v roce. 

Která vozidla musí zónu zaplatit? Jedná se o nákladní automobily, obytné vozy, pick-upy, dodávky, speciální těžká vozidla nad 3,5 tuny, ale také autobusy, minibusy nebo autokáry nad 5 tun. Tyto vozidla musí splnit emisní normu a pokud nesplní, musí zaplatit tento poplatek.

 • Denní poplatek je 100 GBP pro dodávky nebo speciální vozidla se vznětovým motorem (nad 1 205 tuny prázdné hmotnosti do 3,5 tuny celkové hmotnosti vozidla) nebo minibusy (do 5 tun), které nesplňují normy Euro 3. 
 • Denní poplatek 100 GBP je pro těžká nákladní vozidla, nákladní auta, dodávky a speciální těžká vozidla nad 3,5 tuny a také autobusy/mikrobusy a autokary nad 5 tun, které nesplňují normy Euro 6 (NOx a PM), ale splňují Euro 4 (PM).
 • Denní poplatek 300 GBP je pro těžká nákladní vozidla, nákladní auta, dodávky a speciální těžká vozidla nad 3,5 tuny a také autobusy/mikrobusy a autokary nad 5 tun, které nesplňují Euro 4 (PM).

Více informací o vozidlech, které musí platit poplatek, ale také jak poplatek zaplatit, najdete na oficiálním webu tfl.gov.uk.

Mapa nízkoemisní zóny v Londýně (Low Emission Zone - LEZ)
Zdroj: tfl.gov.uk

Jak zaplatit poplatky za vjezd do Londýna

Congestion Charge – poplatek za přetížení za vjezd do centra Londýna se platí jednoduše přes stránky tfl.gov.uk, kde najdete potřebné instrukce a další možnosti. Denní poplatek je 15 GBP, v případě, pokud zaplatíte předem nebo ve stejný den. Pokud byste zaplatili tento poplatek až do půlnoci třetího dne tak se částka k zaplacení zvyšuje na 17,50 GBP. Pokud nezaplatíte do půlnoci třetího dne po cestě do zóny, obdržíte oznámení o vysoké pokutě (PCN).

Pokud rádi platíte aplikacemi, potěšíme vás, protože je k dispozici bezplatná aplikace TfL Pay to drive in London. Aplikace vám zjednoduší zaplacení všech poplatků za vjezd do Londýna. To znamená, jak poplatek za přetížení, tak i ULEZ a LEZ. Aplikace je k dispozici pro telefony Android a iOS. Jednoduše si založíte účet, nastavíte automatickou platbu a v rámci jízdy ve zpoplatněné zóně se vám automaticky každý měsíc strhne platba z vašeho účtu. 

Úseky zpoplatněné zvláštním mýtem

Ve Spojeném království jsou kromě dálnice M6 zpoplatněné také některé přejezdy přes mosty a tunely. Každý tunel a most má oficiální web nebo odkazuje na stránku, kde jsou další bližší informace o cenách za průjezd, platbě a další podrobné informace. 

Orientační ceny za průjezd některých tunelů ve Velké Británii

TunelMotocyklyOsobní automobily do 3,5 tunyOficiální web 
M25 Dartford (zdarma od 22:00 do 6:00)zdarma2,50 GBPgov.uk
A41 Mersey Tunnels (Kingsway) – mezi Wallasy a Liverpool2,00 GBP2,00 GBPmerseytravel.gov.uk
A41 Mersey Tunnels (Queensway) – mezi Birkenhead a Liverpool2,00 GBP2,00 GBPmerseytravel.gov.uk
A19 Tyne Tunnels – mezi Jarrow a Howdonzdarma2,20 GBPtt2.co.uk

Orientační ceny za průjezd některých mostů ve Velké Británii

MostMotocyklyOsobní automobily do 3,5 tunyOficiální web 
A15 Humber Bridgezdarma1,50 GBPhumberbridge.co.uk
A3025 Itchen Bridge zdarma1,00 GBPsouthampton.gov.uk
A57 Dunham Bridgezdarma0,50 GBPdunhambridge.co.uk
A533 Mersey Gateway (brána)zdarma2,00 GBPmerseyflow.co.uk
A4 Batheaston Bridgezdarma0,80 GBP
A38 Tamar Bridgezdarma2,60 GBPtamarcrossings.org.uk

Kompletní přehled všech zpoplatněných mostů a tunelů na hlavních tazích, ale i na silnicích nižších tříd naleznete přehledně na gov.uk.

Eurotunnel

Pokud chcete jet z Anglie do Francie nebo naopak, nejrychlejší a nejsnazší cestou je to právě přes Eurotunel. Tento, přibližně 50 km, dlouhý tunel směřuje z anglického Folkestone do francouzského Coquelles u Calais. Cesta tunelem trvá okolo 35 minut. 

Terminál v Anglii se nachází na dálnici M20 na sjezdu 11A, ve Francii je terminál na výjezdu 42 z dálnice A16. 

Cestu tunelem je nutné si předem rezervovat. Cena za jízdenku zahrnuje přepravu auta a až celkem 9 cestujících.

Cena za průjezd Eurotunelu se liší dle kategorie vozidla, dle směru a také času, kterým se rozhodnete jet. 

Cesta z Folkestone do Calais (jedna cesta) Čas od 8:00 – 09:59Čas od 10:00 – 11:59Čas od 12:00 – 13:59
Standard jízdenka139 EUR*220 EUR*155 EUR*
Standard jízdenka s možností vrácení peněz179 EUR**268 EUR**203 EUR**
Flexiplus269 EUR***323 EUR***323 EUR***
*Platnost 18 měsíců od data zakoupení, není možné vrácení peněz.
**Platnost 18 měsíců od data zakoupení, možnost vrácení peněz.
***Neomezená možnost nastoupení a vystoupení kdykoli v den rezervované cesty – možnost vrácení peněz

Orientační ceny za jízdenku Eurotunelem 

 • Krátký pobyt (5 dní nebo méně, včetně zpáteční jízdy) – od 87 GBP.
 • Standardní lístek (výlet na 1 den, jakákoliv doba trvání) – od 108 GBP.
 • Standardní lístek (jakákoliv doba trvání, možnost vrácení peněz) – od 148 GBP.
 • Krátký pobyt Flexiplus (5 dní a méně, zpáteční lístek, neomezená možnost nastoupení a vystoupení a další výhody) – od 209 GBP.
 • Flexiplus (plná cestovní flexibilita) – od 269 GBP.

Pokuta za jízdu na anglických dálnicích

Anglie je pověstná pečlivými a častými kontrolami, jak prostřednictvím kamerových systémů, tak i policejními hlídkami. Dávejte si pozor na pokuty, všeobecně jsou v Anglii velmi vysoké. I přes odchod Británie z EU stále funguje systém zasílání pokut do České republiky.

Při překročení rychlosti na dálnici, mimo obec nebo v obci zaplatíte od 100 GBP do 2 500 GBP, hrozí odebrání řidičského průkazu a také přičítání trestných bodů, vždy v závislosti na tom, o kolik byla rychlost překročena.

Dálnice M6 vybírá mýtné, pokud nelze zaplatit mýtné na místě, musí být mýto uhrazeno nejpozději do druhého dne po půlnoci. Jinak hrozí pokuty. V tomto případě je třeba k mýtnému přičíst také administrativní poplatek ve výši 70 GBP včetně DPH.

Congestion Charge neboli tzv. vstupní poplatek za přetížení je nutné uhradit, co nejdříve. Jinak hrozí pokuta, do 14 dnů zaplatíte 80 GBP, do 28 dnů hrozí až 160 GBP a po více jak 28 dnech hrozí pokuta o 50 % více, a to 240 GBP.

Tolerance alkoholu ve Velké Británii je 0,8 promile. Za řízení pod vlivem alkoholu můžete zaplatit vysokou pokutu okolo 2 500 GBP, v horším případě zákaz řízení nebo odsouzení k trestu odnětí svobody. 

Výše peněžitých trestů se podle Ústředního automotoklubu ÚAMK stanovuje na základě týdenního příjmu řidiče. Strop je omezen asi na 2 500 GBP v závislosti na přestupku na dálnici. Na jiné komunikaci je to pak 1 000 GBP. Cizinci, kteří se rozhodnou ve Velké Británii usednout za volant, neplatí podle příjmu, ale pokuta se určuje podle ceny vozidla. Podle toho vyhodnotí, jaký plat cizinec má a podle toho i výši pokuty udělí.

Rychlostní limity na anglických silnicích a dálnicích 

V tabulce najdete rychlostní limity pro motocykly, osobní automobily do 3,5 tuny a také rychlosti pro automobily s přívěsem nebo obytné vozy.

V Anglii jsou rychlostní limity přepočítávány primárně v mílích (mph).

Rychlostní limityObecMimo obecRychlostní silniceDálnice
Motocykly30 mph (48 km/h)50 mph (80 km/h)60 mph (96 km/h)60 mph (96 km/h)
Osobní vozidla do 3,5 tuny30 mph (48 km/h)60 mph (96 km/h)70 mph (112 km/h)70 mph (112 km/h)
Automobil + přívěs nad 3,5 tuny30 mph (48 km/h)50 mph (80 km/h)60 mph (96 km/h)60 mph (96 km/h)
Obytný automobil do 3,5 tuny30 mph (48 km/h)60 mph (96 km/h)70 mph (112 km/h)70 mph (112 km/h)
Obytný automobil nad 3,5 tuny30 mph (48 km/h)50 mph (80 km/h)60 mph (96 km/h)70 mph (112 km/h)

Osobní automobily do 3,5 tuny mohou jet po dálnici až 70 mph (112 km/h). Rychlostní limity se snižují v případě, pokud cestujete s karavanem či přívěsem. V tomto případě musíte jet pomaleji, na dálnici a na ostatních silnicích 60 mph (96 km/h).

Pokuty za překročení rychlosti jsou vysoké. Překročení rychlosti na dálnici, mimo obec nebo v obci zaplatíte od 100 GBP do 2 500 GBP, hrozí odebrání řidičského průkazu a také přičítání trestných bodů, vždy v závislosti na tom, o kolik byla rychlost překročena.  

Podívejte se na to, jaké dopravní předpisy v Anglii platí, ať vás na cestách nepřekvapí některé z nich.

Dálniční síť ve Velké Británii – přehled úseků

Dálnice na území Velké Británie jsou rozsáhlé a ve velmi dobrém stavu, protože je do nich neustále investováno a nebude tomu jinak i v dalších letech.
Dálnice jsou označovány písmenem M (Motorway).

DálniceÚseky v provozuDélka
M1Londýn – Leicester – Nottingham – Chesterfield – Sheffield – Leeds311,5
M2Strood – Rochester – Faversham41,5 km
M3Londýn – Winchester – Southampton94 km
M4Londýn – Heathrow – Newbury – Bristol – Cardiff – Llanelli304 km
M5West Bromwich – Birmingham – Worchester – Bristol – Exeter262 km
M6Rugby (M1) – Birmingham – Stafford – Carlisle (M74)373,5 km
M6 TollCannock (M6) – Burntwood43 km
M8Edinburgh – Livingston – Glasgow – Greenock97 km
M9Edinburgh (M8) – Stirling53 km
M11Londýn – Cambridge – Harlow – Loughton88,5 km
M18Sheffield (M1) – Leeds (M62)42,5 km
M20(M25) Maidstone – Ashford – Eurotunel81,5 km
M23(M25) Londýn – Crawley25,5 km
M25Londýnský okruh188 km
M26Severnoaks – Maidstone16 km
M27Southampton – Portsmouth40 km
M32Bristolská spojka7 km
M40Londýn – Oxford- Warwick – Birmingham143 km
M42Birmingham – Appleby Magna64,5 km
M45Rugby – Coventry12,5 km
M48Awkley – Undy (Přípojka M4)19 km
M49Spojka dálnic M4 a M5 v Bristolu8 km
M50Tawkesbury (M5) – Ross-on-Wye35 km
M53Wallasey – Chester30,5 km
M54Wolverhampton (M6) – Telford37 km
M55Preston (M6) – Blackpool19,5 km
M56Manchester – Chester53,5 km
M57Liverpool (M62) – Switch Island16 km
M58Switch Island – Orrell19 km
M60Manchesterský okruh58 km
M61Manchester – Bamber Bridge32 km
M62Liverpool – Manchester – Oldham – Leeds – Kingston upon Hull172 km
M65Bamber Bridge – Preston41,5 km
M66Ramsbottom – Whitefield (M60)13 km
M67Manchester (M60) – Hattersley8 km
M69Coventry – Leicester25 km
M73Uddingston (M74) – Cumbernauld (M80)11 km
M74Glasgow – Abington60 km
M77Glasgow (M8) – Fenwick32 km
M80Glasgow (M8) – Stirling (M9)40 km
M90Inverkeithing – Perth48 km
M180Thorne (M18) – Humber Bridge (M15)40 km
M181M180 – Scunthorpe3 km
M271Romsey (M27) – Southampton5 km
M275Horsea Island (M27) – Portsmouth3 km
M602Winton (M62) – Manchester6,5 km
M606Cleckheaton, přípojka z dálnice M625 km
M621Gildersome (M62) – Leeds – Rothwell(M1)12,5 km
M876Denny (M80) – Kincardine Bridge13 km
M898Rosyth, spojka dálnic M90 a M8231 km

Úlevy z dálničních poplatků (elektromobily apod.)

V Anglii jsou úlevy minimální. Například vstupní poplatek do centra Londýna nemusí některé vozy platit. Avšak je nutné o slevu požádat online. Dokud není žádost úspěšně potvrzena, je nutné denní poplatek platit v plné výši. Na slevu mohou dosáhnout obyvatele zóny, motorové tříkolky nebo například elektrické vozy a vozy na vodík. Pozor, od 25. prosince 2025 bude tato sleva ukončena.

Co se týká dálnice M6, existují zde také výjimky z povinnosti platby mýtného. Více informací najdete na oficiálním webu v sekci Exemption m6toll.co.uk.

Zákaz jízdy kamionů

Ve Velké Británii neexistuje žádný zákaz ani omezení, kdy nesmí kamiony jezdit. To znamená, že kamiony mají povolenou jízdu kdykoliv. 

Nejčastější otázky a odpovědi

Jsou ve Velké Británii dálniční známky?

Ne, ve Velké Británii nejsou zavedené dálniční známky, vybírá se mýtné pomocí mýtných bran. Zpoplatněná, pomocí mýtného je dálnice M6, ale také tunely a mosty, které mají speciální poplatky za průjezd. Dále je zpoplatněn vjezd do centra Londýna prostřednictvím vstupního poplatku přetížení, ULEZ a také LEZ.

Jak lze platit mýtné na dálnici ve Velké Británii? 

Jak již bylo zmíněno, vybíraná cena mýtného na dálnici M6 je závislá na kategorii vozidla. Pozor, některé úseky nemají mýtné stanice, a tak je třeba mýtné zaplatit předem nebo dodatečně do druhého dne přes internet. Platba je obecně možná platebními kartami jako je Visa, Mastercard, American Express a Maestro. Další možností jsou také (palivové) tankovací karty, například Euroshell nebo DKV. Poslední možností je elektronické mýtné TAG, které je vhodné pro ty, co často cestují po dálnici M6. 

Jaké jsou poplatky za vjezd do Londýna?

Congestion Charge je vstupní poplatek za přetížení, který je vybírán při vjezdu všech motorových vozidel do centra Londýna. Výše tohoto poplatku činí 15 GBP a platí se každý den za cestu. Další poplatek ULEZ se platí za vjezd do konkrétních vytyčených zón. ULEZ zóna platí pro osobní automobily, motocykly, dodávky a speciální vozidla od 3,5 tuny a včetně, dále minibusy do 5 tun za nesplnění přísných emisních norem. Poplatek LEZ platí pro vozidla nad 3,5 tuny a pokrývá většinu Londýna. 

Další informace o cestování v Anglii

Zdroj: m6toll.co.uk, tfl.gov.uk, gov.uk, eurotunnel.com

Previous article Dálniční poplatky Švédsko 2024
Next article Dálniční známka Německo 2024
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.