Domů » Autosalony » Istanbul ovládly autobusy

Istanbul ovládly autobusy

0
Istanbul ovládly autobusy

Kolik toho víme o autobusech?

Člověka, který nikdy ve svém životě nejel autobusem, byste v České republice hledali jen velmi těžko. Autobusy k naší kultuře patří zkrátka stejně neodmyslitelně jako pivo. Pokud se ale člověk brodí novinkami z automobilové světa, nalezne toho o novinkách mezi autobusy až překvapivě málo.

 

Největší výstava autobusů v Evropě

Kdo z vás například zaregistroval, že v tureckém Istanbulu proběhla největší evropská výstava autobusů. Této akce, pořádané mezi čtrnáctým a patnáctým květnem, se zúčastnilo takřka sto padesát vystavovatelů z celého světa. Mezi nimi nechyběly značky jako je Iveco, Man, Volvo nebo Mercedes-Benz.

 

 

Světová premiéra

Mezi všemi vystavovanými vozy e skvěle vyjímal, dlouho očekávaný model, společnosti VLD Bus and Couch s názvem FDD2. Jedná se o dvoupatrový autobus určený pro zájezdovou a meziměstskou dopravu. O pohon tohoto futuristicky vyhlížejícího autobuse se stará pořádný, 12,9 litrový řadový šestiválec o výkonu 510 koní.

 

 

Foto: Youtube.com, Busworld.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...