Istanbul ovládly autobusy

0
23962

Kolik toho víme o autobusech?

Člověka, který nikdy ve svém životě nejel autobusem, byste v České republice hledali jen velmi těžko. Autobusy k naší kultuře patří zkrátka stejně neodmyslitelně jako pivo. Pokud se ale člověk brodí novinkami z automobilové světa, nalezne toho o novinkách mezi autobusy až překvapivě málo.

 

Největší výstava autobusů v Evropě

Kdo z vás například zaregistroval, že v tureckém Istanbulu proběhla největší evropská výstava autobusů. Této akce, pořádané mezi čtrnáctým a patnáctým květnem, se zúčastnilo takřka sto padesát vystavovatelů z celého světa. Mezi nimi nechyběly značky jako je Iveco, Man, Volvo nebo Mercedes-Benz.

 

 

Světová premiéra

Mezi všemi vystavovanými vozy e skvěle vyjímal, dlouho očekávaný model, společnosti VLD Bus and Couch s názvem FDD2. Jedná se o dvoupatrový autobus určený pro zájezdovou a meziměstskou dopravu. O pohon tohoto futuristicky vyhlížejícího autobuse se stará pořádný, 12,9 litrový řadový šestiválec o výkonu 510 koní.

 

 

Foto: Youtube.com, Busworld.com

 
Sdílejte
Předchozí článekVC Monaka je za dveřmi. Na co se můžeme těšit?
Další článek10 nejúchvatnějších supersportů současnosti
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here