Domů » Autosalony » Istanbul ovládly autobusy

Istanbul ovládly autobusy

0
Istanbul ovládly autobusy

Kolik toho víme o autobusech?

Člověka, který nikdy ve svém životě nejel autobusem, byste v České republice hledali jen velmi těžko. Autobusy k naší kultuře patří zkrátka stejně neodmyslitelně jako pivo. Pokud se ale člověk brodí novinkami z automobilové světa, nalezne toho o novinkách mezi autobusy až překvapivě málo.

 

Největší výstava autobusů v Evropě

Kdo z vás například zaregistroval, že v tureckém Istanbulu proběhla největší evropská výstava autobusů. Této akce, pořádané mezi čtrnáctým a patnáctým květnem, se zúčastnilo takřka sto padesát vystavovatelů z celého světa. Mezi nimi nechyběly značky jako je Iveco, Man, Volvo nebo Mercedes-Benz.

 

 

Světová premiéra

Mezi všemi vystavovanými vozy e skvěle vyjímal, dlouho očekávaný model, společnosti VLD Bus and Couch s názvem FDD2. Jedná se o dvoupatrový autobus určený pro zájezdovou a meziměstskou dopravu. O pohon tohoto futuristicky vyhlížejícího autobuse se stará pořádný, 12,9 litrový řadový šestiválec o výkonu 510 koní.

 

 

Foto: Youtube.com, Busworld.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Emisní norma Euro 7

Co přináší nová emisní norma EURO 7?

0
Emisní norma Euro 7 je velmi diskutovaným tématem v celé České republice a také v celé Evropě. Nedávno byla schválena a odsouhlasena její mírnější...