Domů » Vozidlo » Péče o auto » Jak odstranit mouchy z auta? Jde to snadno a rychle

Jak odstranit mouchy z auta? Jde to snadno a rychle

0

Mouchám a muškám se prostě nevyhnete. Nejčastěji se s nimi setkáme někde blízko vody. To po jízdě sotva přečtete registrační značku. Stejné to ale bude po několika hodinách na dálnici. Všichni přece vím, že hmyz je všude. Můžeme nějak auto ochránit před tím, aby se na něj mouchy přilepily? Jedině s ním nejezdit. Proto se raději podíváme, jak odstranit mouchy z auta co nejsnadněji.

Jak odstranit mouchy z auta? Jde to snadno a rychle
Zdroj: http://thenewswheel.com

Čím dříve, tím snadněji

Jako první vás nejspíš napadne vzít auto do myčky, která by měla tento boj s přírodou vyřešit poměrně rychle. Ta vám pomůže, ale jen pokud budou mušky čerstvé. Tím, že se rozhodnete problém řešit okamžitě si ušetříte potíže v budoucnosti. Mušky a mouchy se totiž díky působení slunce na karoserii dokonale připečou. Jejich těla navíc obsahují kyseliny, které mohou nenávratně poškodit váš nablýskaný lak. Na ty zaschlé a zapečené musíte jít důmyslněji.

Co na ně použít

Nejjednodušší je koupit speciální přípravek v rozprašovači. Prodávají ho snad na každé benzínce. Podle návodu přípravek nanesete na postižená místa a necháte určitý čas působit. Ve většině případů jde o čekání cca 2 minuty. Poté smyjte místo proudem vody. Práci vám výrazně ulehčí měkká houba nebo hadr z mikrovlákna. Při umývání auta nikdy nepožívejte houbičky na nádobí. Jejím použitím si můžete sami nenávratně poškodit lak během jeho zachraňování. Použít můžete také klasický jar na nádobí. Jeho účinnost je ale menší.

Alternativní řešení

Různých tipů a triků je samozřejmě více. Ale jak je zvykem, tak některé fungují více či méně. Vždy proto použijte vlastní rozum a popřemýšlejte, zda-li tato metoda neudělá více škody než užitku. Často se doporučuje umývání coca-colou nebo silikonovou záclonou. Odstranit mouchy z auta by vám mohl i olej ve spreji WD-40. Musíte ale brát v úvahu, že naleptává lak vozu a na okna by se rozhodně používat neměl. To by ani sebelepší stěrače neumyly.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články