Domů » Pro řidiče » Jak se starat o vizáž vašeho miláčka?

Jak se starat o vizáž vašeho miláčka?

0

V naší rubrice „Pro řidiče“ se často věnujeme tématice péče o vůz. Nedávno jsme se zamýšleli nad tím, jak vybrat správný olej, jak a zda vůbec vybrat aditiva do nafty nebo jak pečovat o interiér vozu. Dnes se pro změnu nebudeme věnovat žádným mechanickým součástem vozu, ani vnitřku kabiny. Svou pozornost zaměříme směrem k vnějšku vozu. Konkrétně se budeme věnovat péči o karoserii vozu, disků kol a dalších součástí.

Jak se starat o vizáž vašeho miláčka?

Autokosmetika není jen předraženou zbytečností

První, co si musíme vyjasnit, je fakt, že autokosmetika není jen drahá zbytečnost. Kvalitní, s rozumem vybraná autokosmetika dokáže nejen zlepšit vzhled Vašeho vozu, ale i prodloužit životnost vozu.

Začněme hezky popořadě. První, čemu bychom měli věnovat pozornost jsou kola vozu. Využívat bychom měli specializované přípravky k ochraně pneumatik i disků vozu. Tyto přípravky na pneumatice vytváří ochranný film, který s sebou zároveň přináší zatraktivnění jejich vzhledu. Ten navíc skvěle zdůrazní i přípravek pro leštění disků kol, které dokáží zakrýt i nehezké škrábance.

Po kolech a pneumatikách logicky přichází řada na to, co se skrývá za nimi – brzdy. Speciální přípravky, určené k čištění brzdových kotoučů dokáží zvýšit jejich atraktivitu a zároveň díky odstranění mastnoty a dalších nečistot přinese vyčištění brzdových kotoučů i zlepšení brzdných vlastností vozu.

Mnoho starostí přináší řidičům starších vozů jejich světlomety. Ty jsou většinově tvořeny tvrzeným plastem, který po čase zajde a poškrábe se. Aby k takovým situacím nedocházelo, existuje mnoho přípravků, určených k ochraně světlometů. Pokud je již pozdě k tomu předejít takovému stavu, nemusíte zoufat. Stačí zakoupit přípravek, určený k renovaci plastových světlometů.

Když je řeč o renovaci skel světlometů, je příhodné zmínit i možnost využít přípravek určený k ochraně autoskel. Ten podobně jako jiné přípravky vytváří na povrchu skla ochranný povlak, který sklo chrání před možným poškozením.

Ochrana laku karoserie

Nyní již konečně přichází řada na ochranu laku karoserie samotné. Mnoho řidičů žije v tom, že stačí pravidelně lak vozu mýt a vůz garážovat. To je ale mýlka. O péči vozu je třeba pravidelně pečovat. Nejlepších výsledků je dosaženo používáním specializovaných vosků. V tomto směru bychom vám rádi doporučili tvrdý karnaubský vosk Sonax. Jedná se o vysoce kvalitní karnaubský vosk – nejtvrdší přírodní vosk na světě. Tento výrobek s sebou přináší maximální UV-ochranu a stará se o dlouhodobou ochranu barvy vašeho vozu. Chrání lak karoserie před vlivy počasí a částečně i před mechanickým poškozením a dodává lesku karoserie hloubku. Před použitím laku je potřeba vůz patřičně očistit a po aplikaci vosku je možné aplikovat i speciální olej, který zaručí ještě vyšší kvalitu lesku vašeho vozu.

Veškeré tyto přípravky a mnoho dalšího vám přináší kvalitní autokosmetika Sonax.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...