Je tohle Volkswagen Arteon Shooting Brake? Špionážní fotky

0
2860
Volkswagen Arteon Shooting Brake
Volkswagen Arteon Shooting Brake

Německá automobilka Volkswagen v poslední době šla do sebe a začala pracovat na vzhledové stránce svých automobilů. Nedávno na internet unikly špiónské fotky nového modelu utajovaného modelu VW, který vypadá bez nadsázky úchvatně. A pokud jste fanoušky kombíků, tak vám udělá velkou radost.

Jak to bylo s vozem Volkswagen CC?

Abychom se vrátili k vypuštění modelu Volkswagen CC, tak s musíme dostat až do roku 2008. Se známým Volkswagenem Passat sdílel platformu a technický základ, ale označení již ne. Volkswagen jej vypustil s pozitivní předpovědí prodeje. Předpokládáno bylo, že se jich za sedm let prodá 300 000 kusů, přičemž dvě třetiny se měly prodat v USA. Jenže realita pak byla bohužel úplně jiná. V roce 2015 bylo prodáno pouze 3 900 kusů, což model CC pohřbilo. Na jeho místo přišel Volkswagen Arteon, který dosáhl o poznání lepších výsledků.

Model speciálně navržený pro Čínu?

Není žádnou výjimkou, že se automobilky v případě některých vozů rozhodují podle čínského trhu. A tam CC boduje a dokonce se objevily fotky jeho modernizované verze. Slovo „modernizované“ ale berte s nadhledem. Tento Arteon Combi je postaven na deset let staré platformě B, na kterou byly připojeny plastové lemy a další dodatky. V této podobě bude prodáván pouze v Číně, ale podle nepotvrzených zpráv by také Arteon Shooting Brake mohl dorazit i do Evropy, kde by ale dostal modernější platformu.

Co se skrývá pod kapotou?

Když se podíváme pod kapotu, tak tam nic extrémního nečekejte. V základu bude v motorovém prostoru přeplňovaný motor o objemu 1.8 litru s výkonem 186 koní a 320 Nm. V případě nejvyšší specifikace je možné očekávat turbem přeplňovaný dvoulitr o výkonu 220 koní a 350 Nm. V základu dostane nový majitel sedmistupňovou automatickou převodovku a pohon přední nápravy, přičemž v příplatkové výbavě bude i pohon všech kol.

Volkswagen Arteon Shooting Brake
Volkswagen Arteon Shooting Brake

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno