Domů » Autonovinky » Je tohle Volkswagen Arteon Shooting Brake? Špionážní fotky

Je tohle Volkswagen Arteon Shooting Brake? Špionážní fotky

0

Německá automobilka Volkswagen v poslední době šla do sebe a začala pracovat na vzhledové stránce svých automobilů. Nedávno na internet unikly špiónské fotky nového modelu utajovaného modelu VW, který vypadá bez nadsázky úchvatně. A pokud jste fanoušky kombíků, tak vám udělá velkou radost.

Je tohle Volkswagen Arteon Shooting Brake? Špionážní fotky
Volkswagen Arteon Shooting Brake

Jak to bylo s vozem Volkswagen CC?

Abychom se vrátili k vypuštění modelu Volkswagen CC, tak s musíme dostat až do roku 2008. Se známým Volkswagenem Passat sdílel platformu a technický základ, ale označení již ne. Volkswagen jej vypustil s pozitivní předpovědí prodeje. Předpokládáno bylo, že se jich za sedm let prodá 300 000 kusů, přičemž dvě třetiny se měly prodat v USA. Jenže realita pak byla bohužel úplně jiná. V roce 2015 bylo prodáno pouze 3 900 kusů, což model CC pohřbilo. Na jeho místo přišel Volkswagen Arteon, který dosáhl o poznání lepších výsledků.

Model speciálně navržený pro Čínu?

Není žádnou výjimkou, že se automobilky v případě některých vozů rozhodují podle čínského trhu. A tam CC boduje a dokonce se objevily fotky jeho modernizované verze. Slovo „modernizované“ ale berte s nadhledem. Tento Arteon Combi je postaven na deset let staré platformě B, na kterou byly připojeny plastové lemy a další dodatky. V této podobě bude prodáván pouze v Číně, ale podle nepotvrzených zpráv by také Arteon Shooting Brake mohl dorazit i do Evropy, kde by ale dostal modernější platformu.

Co se skrývá pod kapotou?

Když se podíváme pod kapotu, tak tam nic extrémního nečekejte. V základu bude v motorovém prostoru přeplňovaný motor o objemu 1.8 litru s výkonem 186 koní a 320 Nm. V případě nejvyšší specifikace je možné očekávat turbem přeplňovaný dvoulitr o výkonu 220 koní a 350 Nm. V základu dostane nový majitel sedmistupňovou automatickou převodovku a pohon přední nápravy, přičemž v příplatkové výbavě bude i pohon všech kol.

Volkswagen Arteon Shooting Brake
Volkswagen Arteon Shooting Brake

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články

Nosič kol na tažné zařízení Yakima JustClick 2

Yakima – specialista na nosiče kol na auto

0
Milovníci cyklistiky potřebují čas od času převézt kola do větší vzdálenosti. Jejich umístění v úložném prostoru auta není příliš ideální a bezpečné. Proto je...