Domů » Videa » Létající Raptor. Tak dobrý nápad to zřejmě není

Létající Raptor. Tak dobrý nápad to zřejmě není

0
Létající Raptor. Tak dobrý nápad to zřejmě není

Ford F-150 Raptor patří bezpochyby k nejschopnějším produkčním offroadům na trhu. Navíc ho doprovází pověst klasické F-150, tudíž se prodává jako na drátkách. Mohutná terénní kola jsou zavěšena na odpružení od Fox, které nabízí 13 palců zdvihu na předních kolech a 14 palců na zadních. Není proto překvapením, že občas někdo vyzkouší, jak dokáže absorbovat velké nárazy.

Pojďme k testu

Konstrukční základ Raptoru se používá při stavbě speciálů na závody jako Baja 100 a rally Dakar. Tyto vozy dokáží vydržet obrovskou zátěž, kterou na ně terén klade. K tomu patří i skoky. Produkční verze má ale schopnosti o něco nižší. To se rozhodl majitel jednoho otestovat na 27 metrovém skoku. Po dopadu vystřelily airbagy, auto se šokem rozblikalo jako vánoční stromeček a řidič skončil v sanitce. Raptor ale vypadal, že je schopný dále fungovat. Motor běžel, karoserie vypadala v jízdy schopném stavu. Výsledek tedy záleží na úhlu pohledu. Byl podle vás úspěšný?

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...