Domů » Autonovinky » Nová Audi Q8 přijede se vší parádou

Nová Audi Q8 přijede se vší parádou

0

Modelem Q8 se automobilka Audi posouvá do kategorie SUV vyšší třídy. Již před rokem se na internet dostala zpráva, že se chystá jeho produkce. Stejně byl poprvé ukázán koncept. Teď se již velice rychle blíží datum oficiálního představení a tak se k nám dostaly fotky vozu během testování.

Nová Audi Q8 přijede se vší parádou

Agresivní vizáž

Plusovým bodem je, že se od  konceptu liší jen málo. Spíš získala ještě agresivnější vzhled. Příď disponuje rozměrnou maskou. Doplňují ji zamračená světla. Záď se jeví širší a jsou na ní úzké dlouhé světlomety. Tohle jsme se dozvěděli ze špionážních fotek. Co nám ale tyto fotky neukážou, to je interiér. O něm se zatím dá jen diskutovat. Je velice pravděpodobné, že bude inspirován interiérem z A7 nebo nové A8. To by znamenalo vybavení dvojitou dotykovou obrazovkou a samozřejmě vysoce kvalitní materiály.

S jakými vozy se porovnává

Novou Q8 můžeme zařadit na úroveň vozů BMW X6 nebo Mercedes-Benz GLE. Když se podívá na podrobnosti podíváme více detailně, tak zjistíte, že stojí na platformě MLB EVO. Tedy stejný základ jako používá Bentley Bentayga, Q7 i Lamborghini Urus.

Hybrid nebo V8? Záleží na vás

Během odhalení konceptu došlo také na motorizaci. Plug-in hybrid již dnes nikoho nepřekvapí. V případě modelu Q8 to znamená spojení šestiválce TFSI 3,0 litru a elektromotoru s baterií 1,9 kWh. Má však zajímavé paramatery. Z 0 na 100 km/h zvládne za 5,4 sekundy. A maximální rychlost je 250 km/h. Umožňuje to výkon 438 koní a točivý moment celých 700 Nm. Výkon se na kola přenáší přes automatickou osmistupňovou převodovku. Poháněna jsou všechna kola systémem quattro. Na čistě elektrický pohon urazí Q8 60 kilometrů.

Reálné je také osazení osmiválcem. Ten by byl naftový s objemem 4,0 litru. Jedná se tak o stejný osmiválec, který známe z SQ7. Také nesmíme opomenout jednou lahodnou možnost. Dvakrát přeplňovaný osmiválec. Stejný jako v Urusu. V tom případě by se nejspíš jednalo o variantu RS.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články