Domů » Autonovinky » Nový zamračený Mercedes A

Nový zamračený Mercedes A

0

Dočkali jsme se již čtvrté generace Mercedesu A. Byla představena během prezentace v Amsterdamu. Poslední dobou prosakovaly informace více a více a už od minulého roku byly k vidění fotky maskovaných prototypů.

Nový zamračený Mercedes A

Nový design Mercedesu

Už při pohledu na karoserii vidíme znaky, které přirozeně dostane i většina ostatních modelů. Již teď můžeme podobný design najít na modelu CLS. Hlavní změny se udály na zadní a přední části. I přes to v něm stále vidíme generaci předchozí. Při pohledu z boku je ihned patrné, že kabina je posunutá notně dozadu. Z toho důvodu vzniká dojem výrazně větší kapoty a zbývá jen málo prostoru na zadní převis. Boční prosklení díky tomu ale má téměř dokonalý oblouk.

Větší ale rozdíl nepoznáte

Změnil se vůz i velikostně? Jen nepatrně. Rozvor se zvětšil o 3 centimetry, což ale na první pohled rozhodně nepoznáte. Čeho si všimnete, tak to jsou silné světlomety Multibeam LED. Každý světlomet je vybaven samostatně ovládanými diodami. To má zajistit dokonalé osvícení prostředí.

Displeje a displeje. Nově se bude učit

V interiéru si každý okamžitě všimne moderní přístrojové desky. Má hned několik rozmanitých variant. První je s dvojicí displejů se 7 palci, další je se 7 a 10,25palcovým displejem. Nejvyšší volba je s dvojicí 10,25palcových displejů. Odkud se tyto možnosti vzaly je jasné. Inspirace přišla od tříd E, CLS a S. Nově ale infotainment MBUX bude disponovat schopností učit se.

Nafta i benzín

Motorově zůstanou možnosti nafta i benzín. Není nafta podivnou volbou, vzhledem k jejich osudu v Německu? Přeplňovaný benzínový čtyřválec s objemem 1,3 litru bude mít výkon 120 kW a 250 N.m. Ve standardu přijde se šestistupňovým manuálem, ale zvolit bude možné i sedmistupňovou dvouspojku. Ta bude naopak základní možností u benzínového 2,0 litru s výkonem 165 kW a 350 N.m. Navolit ale bude možné pohon všech kol 4Matic a vícelamelovou spojku.

Nafta 1,5 litru bude mít výkon 85 kW. Bude i s nádržkou AdBlue a splňovat bude emisní normu Euro 6.

Foto: Jalopnik.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články