Domů » Nákup a prodej ojetého vozu » Odhalit falešný VIN kód je složité. Není to ale nemožné

Odhalit falešný VIN kód je složité. Není to ale nemožné

0

Trh s ojetými vozy dnes rozkvétá. Při prodeji se samozřejmě nejlépe daří mladým vozům s nízkým nájezdem, které nemají takzvaně „objeto půl zeměkoule“. Podvody s omlazováním aut jsou proto bohužel i dnes velice rozšířené. A to i přes to, že jsou stíhány vysokou pokutou. Při koupi ojetého vozu si jeho originálnost můžete poměrně snadno ověřit VIN kódem. Ten je uveden v technickém průkazu a je také vyražen na několika místech v autě.

Odhalit falešný VIN kód je složité. Není to ale nemožné

Rodné číslo vašeho automobilu

VIN kód můžeme označit jako také rodné číslo automobilu. Během výroby se identický kód nechá vyrazit například na přepážku mezi motorem a kabinou auta, kryt tlumiče, do zavazadlového prostoru a nebo na podlahu. Stejný kód byste měli najít v příslušné kolonce v technickém průkazu vozidla. Pokud znaky nesouhlasí, tak doklady nepatří ke kupovanému autu. Podvod ale mohl být promyšlenější a došlo k přeražení VIN kódu.

Kde najít VIN kód v autě?
Kde najít VIN kód v autě?

Na co si dávat pozor?

Bedlivě proto zkoumejte nejen samotný kód, ale také jeho okolí a celý díl, na němž je vyražen. Falšovací praktiky jsou dnes velice pokročilé, ale i tak můžete rozeznat malé nesrovnalosti. Projevují se odlišným odstínem opraveného laku, nerovnostmi vyraženého štítku, stopy po broušení či tmelení. Jakékoliv neoriginální vrstvy laku a tmelu vám spolehlivě pomůže odhalit tloušťkoměr laku. Ten ale pravděpodobně po ruce mít nebudete, tudíž si můžete poradit s ostrým nožem. Pomocí vrypů odhalíte okamžitě tmel, který v okolí VIN kódu nemá absolutně co dělat. Při objevení nesrovnalostí se obraťte na odborníky nebo na autorizovaný servis.

Odhalit falešný VIN se nám podvodníci snaží znemožnit

Pokud se doopravdy ukáže, že se jedná o podvod, tak se o tento vůz okamžitě přestaňte zajímat. Mohly by s ním být velké problémy, které by se po přepisu auta na nového majitele mohly převést na vás. Mějte také na paměti, že výměna kódu není možná jen vybroušením původního nebo navařením nového štítku. V několika případech došlo v nahrazení celé stěny dělící motorový prostor od kabiny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články