Pokuta za tažné zařízení pro řidiče, kteří tažné zařízení nepoužívají
Tažné zařízení, známé také jako „koule“, patří mezi oblíbené doplňky u českých řidičů. Jejich využití není omezeno pouze na připojení přívěsného vozíku, můžete na něj připevnit i držák na kola nebo karavan. Při používání tažného zařízení je však důležité dbát na několik pravidel, aby nedošlo k poškození vozidla či hrozícím pokutám, které jsou aktuálně velmi na silnicích velmi časté. Stejně tak je třeba pamatovat na správné zacházení s tažným zařízením i v situacích, kdy ho aktuálně nevyužíváte.
Obsah Zobrazit
Co je to tažné zařízení?
Tažné zařízení je součást vozidla, které umožňuje připojení a tažení přívěsného vozíku, karavanu nebo jiného přípojného zařízení. Běžně se nazývá „koule“ a je umístěno na zadní části vozidla. Existují různé typy tažných zařízení, které se liší svou konstrukcí a způsobem použití. Jeho správné použití je důležité z hlediska bezpečnosti na silnici a dodržování předpisů provozu.
Základní rozdělení tažných zařízení
Tažná zařízení se rozdělují do tří základních skupin:
pevné (je napevno namontované),
odnímatelné (lze demontovat ručně, přičemž tažné zařízení se dává do auta),
sklopné (lze pomocí ovladače uvolnit, sklopit a schovat tak pod zadní nárazník).
Každý typ má své výhody a specifika, která je třeba vzít v úvahu právě při jejich používání.
Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.