Domů » Pro řidiče » Pozor, o víkendu hrozí v celé Evropě kolaps!

Pozor, o víkendu hrozí v celé Evropě kolaps!

0

První prázdninový víkend je rok co rok tím nejrušnějším víkendem v celé Evropě. Jinak tomu nebude ani v letošním roce. Va tuto skutečnost bude mít vliv mnoho faktorů. Mezi ty patří nesčetné množství opravovaných úsecích na evropských silnicích, stavba nových silničních koridorů, velká cena Formule 1 v sousedním Rakousku nebo ostré kontrola na hraničních přechodech související s migrační vlnou v Evropě. Nejhorší situace má nastat již v průběhu zítřejšího dne a to od ráno až do pozdních nočních hodin.

Pozor, o víkendu hrozí v celé Evropě kolaps!

Očekávaná místa dopravních potíží:

Česká Republika

Kolaps dopravy se očekává především v okolí Prahy. Stejně tak se očekává pád dopravy v okolí Berouna, kde se v důsledku oprav, tvoří několikakilometrové kolony i v běžném provozním režimu. Nově lze problémy očekávat v Benešově. Zde je probíhá rovněž oprava komunikací. Zdržení se zde dá očekávat při cestě přes město, stejně jako při průjezdu po obchvatu směrem na Tábor. Naprosto stejná situace panuje v Českých Budějovicích. Pokud plánujete pohyb po dálnici D1, je dosti pravděpodobné, že si postojíte v okolí Jihlavy, Vyškova a mezi Brnem a Bratislavou na dálnici D2.

Rakousko

Ani náš jižní soused se nevyhne problémům s dopravou. Ty lze očekávat na následujících úsecích: Vídeň, silnice I/7 mezi Poysdorf a Schrick, dálnice A10 u mýtných bran St. Michael, na dálnici A8 a A12 u německé hranice, Brennerská dálnice A13 na mýtné stanici Schönberg, dálnice A3 u hranice se Slovenskem, dálnice A9 před tunelem Klaus a Gleinalm. Navíc v Rakousku proběhne tento víkend závod vozů Formule 1. Za touto událostí se na Red Bull Ring u městečka Spielberg ročně rozjíždí několik tisíc fanoušků ze širokého okolí. Dá se tedy očekávat extrémně zvýšený pohyb po blízké Pyhrnské dálnici A9 (Linz – Graz) a rychlostní komunikaci S6Vídně do Spielbergu.

Itálie

Cílem mnoha tisíců zahraničních turistů se na začátku letních prázdnin stává slunná Itálie. Zde se dá očekávat hustá doprava zejména v okolí Milána, na Brennerské dálnici A22, v okolí Bibione, Benátek, Terstu, Janova a Říma. Aby toho ale nebylo málo, hlásí správa italských mýtných bran technické problémy. Prvním z nich je, že mnohé brány se otevírají samy, bez proběhnutí platby, to samozřejmě neznamená, abyste bez zaplacení vesele odjeli. Tomto případě se doporučuje k sobě přivolat obsluhu, která vám s problémem pomůže. Navíc v důsledku zneškodňování dvou 900 kilových leteckých pum z druhé světové války bude Brennerská dálnice v neděli 3.7. od 7:00 do 12:00 uzavřena, stejně jako silnice SS 12. Dalším zdržením je eliminování stanovišť s obsluhou, které jsou nahrazovány bezhotovostními platebními terminály. Z tohoto důvodu se tvoří dlouhé kolony. Obsluze navíc často docházejí účtenky. Jejich doplňování stojí další čas a vytváří delší a delší kolony.

Slovinsko

Ve Slovinsku očekáváme značné dopravní komplikace zejména mezi obcí Ptuj a hraničním přechodem do Chorvatska Macelj, a v tunelu Karawanken.

Chorvatsko

Nejnavštěvovanější destinace českých turistů také očekává velké dopravní komplikace. Největší problémy očekáváme v okolí Záhřebu, na dálnici A1 u Zadaru, a na hraničních přechodech na Istrii Dragonja a Rupa. Cestu vám teké může znepříjemnit oprava dálnice A7 mezi odbočkou na Hreljin a Šmrika, tj. poslední úsek před sjezdem na most k ostrovu Krk.

Cestujete autem do Chorvatska? Nepřehlédněte náš velký přehled rad k této cestě.

Zdroj. ÚAMK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články